Zamknij
REKLAMA

Będzie bardziej zielono, funkcjonalnie i przyjaźnie

15:41, 12.09.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Plac przy Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie zyska zupełnie nowy wygląd. Burmistrz Krzysztof Krzemiński podpisał umowę na modernizację mało reprezentacyjnej przestrzeni.

Obecnie plac przy Szkole Podstawowej nr 4 nie jest najlepszą wizytówką Redy. Wkrótce ma zostać gruntownie zmodernizowany. Prace remontowe prowadzone będą przez najbliższe kilka miesięcy.

- Obecnie miejsce to sprawia dość ponure wrażenie i zupełnie nie wykorzystuje swojego potencjału – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Nie jest to nowy pomysł, wielokrotnie docierały do nas sygnały, że okoliczni mieszkańcy i uczniowie pobliskiej szkoły zamiast pustego, zaniedbanego chodnika chcieliby widzieć przyjazną, optymistyczną strefę rekreacji.

Co zatem się zmieni? Przede wszystkim plac zyska nową, estetyczną nawierzchnię z betonowej kostki w różnych wymiarach i kolorach. Dookoła placu staną ławki i znajdzie się miejsce dla ozdobnej zieleni. Przebudowany zostanie także podest istniejącego pomnika, gdzie pojawi się kostka brukowa w kolorze jasnoszarego granitu. Na podest prowadzić będą schody z prefabrykowanych płyt betonowych, a po stronie wschodniej zaprojektowano kolejne ławki.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone