Zamknij
REKLAMA

Rozpoczynają walkę z cyberprzemocą

13:28, 27.09.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Na ostatniej sesji redzcy radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do opracowania Gminnego Programu Przeciwdziałania Cyberprzemocy na lata 2018 – 2022. Reda jest drugim samorządem w Polsce, który rozpoczyna walkę z przemocą w internecie.

Jednym z efektów powszechnego dostępu do Sieci oraz wzrostu popularności serwisów społecznościowych jest zjawisko tzw. cyberprzemocy. Obserwuje się powszechnie, że brak bezpiecznej granicy codziennego używania urządzeń cyfrowych przekłada się na zachwianie relacji domowych oraz rówieśniczych, co stanowi ważny problem społeczny. Cyfrowe bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest obecnie priorytetem wielu programów edukacyjnych. Wychodząc naprzeciw problemowi, redzki samorząd postanawia opracować i wdrożyć systemowe działania mające na celu powstrzymanie sprawców cyberprzemocy oraz umożliwić ofiarom uzyskanie fachowej pomocy.

- Reda jako drugi samorząd w Polsce, po Gdyni, rozpoczyna proces wprowadzania systemowych rozwiązań, mających chronić nasze dzieci przed cyberprzemocą – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Na podstawie pilotażu przeprowadzonego w jednej z naszych szkół wiemy, że dalsze działania są konieczne.

Do pracy nad programem zostaną zaproszeni przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, placówek edukacyjnych, a także eksperci zewnętrzni. Bardzo ważne jest podjęcie szybkich działań w przypadku wykrycia jakichkolwiek elementów cyberprzemocy bądź niekontrolowanego i nadużywanego dostępu do mediów cyfrowych. Kluczowym elementem programu będzie szeroka kampania informacyjna, gdyż ofiarą cyberprzemocy może paść każdy, bez względu na wiek. Program będzie wdrażany we wszystkich podległych gminie placówkach edukacyjnych i wychowawczych, a prowadzone zajęcia będą skierowane do dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli. Równolegle prowadzona będzie akcja informacyjna, dzięki której każda potencjalna ofiara cyberprzemocy dowie się, gdzie i jaką pomoc może otrzymać.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone