Zamknij
REKLAMA

Miliony złotych dla redzkich przedszkoli

08:47, 30.10.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W Redzie podpisana została umowa o dofinansowanie projektu z zakresu edukacji przedszkolnej. Do miejscowych przedszkoli publicznych trafi ponad 4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W sumie projekt pn. „Przedszkolaki z perspektywą - utworzenie 275 nowych miejsc przedszkolnych w Redzie” opiewa na ponad 5 mln zł. W ramach powyższego zadania publiczne placówki przedszkole zostaną doposażone m.in. w podłogi i tablice interaktywne oraz przenośne komputery. Dodatkowo przy przedszkolach nr 1 i 2 w Redzie utworzone zostaną place zabaw. Zaplanowano również realizację zajęć dodatkowych, wyrównujących szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów. Ponadto organizowane będą zajęcia edukacyjne, których głównych celem będzie rozwijanie kluczowych kompetencji dzieci.

- Projekt zakłada również doszkolenie nauczycieli, którzy poprzez udział w studiach podyplomowych będą mogli podnieść swoje kwalifikacje – informuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Nadto rodzice dzieci niepełnosprawnych uczestniczyć będą mogli w szkoleniu prowadzonym przez specjalistów, bo zależy nam na tym, aby przedszkola w województwie pomorskim funkcjonowały jako placówki integracyjne.

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie odbyło się w poniedziałek. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, miejscowi radni i włodarze Redy, którzy nie kryli zadowolenia z przyznanego wsparcia.

- To jest dobry przykład korzystania z szans, jakie dają nam środki unijne – zaznacza Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Realizacja tego projektu dla redzkich przedszkoli publicznych oznacza zupełnie nową jakość. Cieszymy się, że Reda znalazła się w gronie samorządów, które otrzymały unijne dofinansowanie.

Projekt pn. „Przedszkolaki z perspektywą - utworzenie 275 nowych miejsc przedszkolnych w Redzie” realizowany ma być przez najbliższe dwa lata. Zadanie wsparciem obejmuje blisko trzysta dzieci, dwudziestu pięciu nauczycieli oraz dwunastu rodziców dzieci niepełnosprawnych.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

greggreg

0 0

Eee, nie ma jak my w Wejherowie, co nie panie Hildebrandt? 12:03, 30.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pawełpaweł

0 0

Kolejny projekt unijny bez Wejherowa. 13:35, 30.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone