Zamknij
REKLAMA

Redzianie uczcili 15 lat Polski w Unii Europejskiej

10:37, 02.05.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Redy spotkali się w Rodzinnym Parku Miejskim, aby uczcić 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Jubileuszowa impreza miała charakter luźnego spotkania, w którym uczestniczyły całe rodziny.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu zjednoczonej Europy. W głównej roli wystąpił lokalny chór. „Oda do radości” w Rodzinnym Parku Miejskim rozbrzmiała w ramach akcji Związku Miast Polskich #dziękUjeEmy.

- Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat Reda bardzo mocno się rozwinęła, co w dużej mierze jest zasługą środków unijnych – mówi burmistrz Krzysztof Krzemiński. - Dlatego chcieliśmy uczcić piętnastolecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Świętujemy wspólnie w luźnej i bardzo radosnej atmosferze.

Jedną z atrakcji imprezy była Redzka Eksplozja Kolorów, która polegała na wyrzucaniu w górę przez mieszkańców różnokolorowych proszków. W ten sposób świętowali nie tylko ludzie młodzi, ale i całe rodziny.

- Ciekawa atrakcja zarówno dla młodzieży, jak i nieco starszych osób – zapewnia 14-letnia Marta. - Można w interesujący sposób spędzić wolny czas. Cieszę się, że organizowane są tego typu wydarzenia.

Przypomnimy. Polska stała się członkiem Unii Europejskiej o północy 1 maja 2004 roku. Akcesja była rezultatem długotrwałych wysiłków wielu rządów. Początki tego procesu sięgają pierwszych miesięcy istnienia III RP.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone