Zamknij
REKLAMA

Przebudowa ulicy Nowowiejskiego w Redzie

15:39, 28.07.2021 | G.A
Skomentuj
REKLAMA

Ulica Nowowiejskiego w Redzie, dotychczas po prostu droga gruntowa, będzie miała tymczasową nawierzchnię z płyt IOMB. To inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców.

Prace są realizowane w ramach umowy na wykonanie utwardzeń nawierzchni dróg gruntowych płytami IOMB, przez firmę  ABRUKO Sp. z o.o z Władysławowa. Wykonanie około 1500 m2 nawierzchni będzie kosztowało ponad 320 tysięcy złotych, pochodzących w całości z budżetu Gminy Miasto Reda.

- Wykonujemy 388 metrów drogi o szerokości 4 metrów - mówi Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza – Na utwardzenia nawierzchni dróg gruntowych będących w zarządzie Gminy, Reda przeznacza w tym roku ponad 700 tysięcy złotych.

Przypominamy, że mieszkańcy Redy mają możliwość zgłaszania prac drogowych w ramach inicjatywy lokalnej.  Aby realizacja inicjatywy była możliwa, udział inicjatora powinien wynosić minimum 25%, wysokość dofinansowania ze strony Gminy Miasto Reda uzależniona jest od posiadanych środków.

- Wprawdzie remonty cząstkowe uszkodzonych nawierzchni dróg będących pod zarządem Gminy Miasto Reda są dokonywane na bieżąco, lecz mieszkańcy mogą również zgłaszać zły stan drogi bezpośrednio, do Referatu Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta w Redzie – przypomina Halina Grzeszczuk - Po potwierdzeniu ich stanu podczas wizji lokalnej -  naprawy będą realizowane w kolejności wpływu.

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%