Zamknij

Dni Redy na sportowo

07:30, 10.06.2022 KL
Skomentuj Fot. MOSiR Reda Fot. MOSiR Reda

Z okazji obchodów 55-lecia Miasta Redy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się imprezy sportowe. Mieszkańcy mieli możliwość rywalizować w rozgrywkach tenisowych, Mini Mundialu oraz Baśce kaszubskiej.

W dniach 4-5.06.2022r. w ramach obchodów 55-lecia Miasta Redy przeprowadzono sportowe imprezy towarzyszące. Wydarzenia odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy mieli możliwość w rywalizacji w rozgrywkach  tenisowych, Mini Mundialu oraz Baśce kaszubskiej. Poniżej prezentujemy relacje oraz wyniki rozgrywek.

• Tenis

Na kortach tenisowych w Redzie rozegrano turnieje w kategorii dzieci, młodzieży oraz turniej deblowy dla starszych. W sumie w zawodach udział wzięło blisko 35 osób.

1. Joanna i Sławek Bielscy (Rumia)
  2. Justyna Jaworowska (Rumia), Patrycja Tetzlaff (Wejherowo)
  3. Iwona Szeleżyńska (Rumia), Piotr Walkusz (Wejherowo)

Debel kobiet :

Finał: Anna Gawin (Izabela Sokołowska (Gdańsk) – Patrycja Szczygieł , Martyna Tomasik (Wejherowo)   2: 0  (6/1; 6/1)

Debel męski :

1. Radosław Orzęcki, Andrzej Maciejewski (Rumia)
  2. Adam i Marek Kloka (Wejherowo)
  3. Sławek i Wiktor Bielscy (Rumia)
  • Mini Mundial został rozegrany 6 czerwca dla chłopców z kategorii U-9. Do turnieju zgłosiło się blisko 50 chłopców.

Nazwy drużyn dobrano pod reprezentacje, które zawalczą z Polską na Mistrzostwach Świata w Katarze. Powstały dwie grupy po 4 zespoły. Na boisku można było zobaczyć kadry Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Polski oraz Argentyny.

Na koniec rozegrano superpuchar, gdzie zagrali zwycięzcy swoich grup. Meksyk A pokonał Meksyk B 3 : 0.

Skład zwycięskiego Meksyku: Miłosz Łupina, Jędrzej Wcisło, Aleksander Śpiewak, Filip Wawrzyk, Mateusz Grzeszczak, Leon Makurat.

• Baśka Kaszubska

4 czerwca odbył się turniej o Puchar Dyrektora MOSiR Jerzego Conradi. Do rywalizacji stanęło 15 zawodników. Po 3 rundach rozgrywek zwycięzcą został Kazimierz Sychowski, drugie miejsce zdobył Jan Lica, trzecie miejsce wywalczył Stanisław Torchalski.

Dni Redy były dobrym momentem, aby podsumować oraz wręczyć nagrody za Redzką Ligę Baśki Kaszubskiej sezon 2019/2022 o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Redy Pana Kazimierza Okroja. Zwycięzcą okazał się Jerzy Grubba z Redy z 95 zdobytymi punktami, 2 pozycję zajął Andrzej Kolmetz 93 punkty, 3 miejsce należało do Jacka Pohl 90 oczek a na 4 pozycji uplasował się Wacław Trocki 86 punktów.

Źródło: reda.pl