Zamknij
REKLAMA

ZUK w Wejherowie Ekostrategiem 2017 roku

16:02, 23.11.2017 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Zakład Usług Komunalnych otrzymał tytuł „Ekostratega 2017” roku. Przedsiębiorstwo zostało docenione za projekt budowy Eko-Fabryki.

Ekostrateg to ogólnopolski program wizerunkowy skierowany do firm z sektora energetycznego oraz instytucji publicznych, zajmujących się ochroną środowiska. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Polska Agencja Przedsiębiorczości. Program ma na celu nagrodzenie tych firm oraz instytucji, które cechuje dbałość o środowisko naturalne, również podczas szukania innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki. Statuetka i tytuł w tym roku przyznane zostały podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Ekostrategiem 2017 roku okazał się Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie, który realizuje projekt związany z budową Eko-Fabryki.

- Zdobycie tego tytułu to dla nas ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie słuszności i innowacyjności przedsięwzięcia, które realizujemy – mówi Roman Czerwiński, prezes ZUK w Wejherowie. - W skali kraju Eko-Fabryka liczy się jako wzorcowy pomysł, który będzie przecierał ścieżkę dla innych rozwiązań, bo inni dopiero tego się uczą, czy też wpisują to w plany inwestycyjne.

Eko-Fabryka, która ma powstać w Wejherowie, będzie nowoczesnym centrum składowania odpadów do ponownego ich wykorzystania. Dodatkowo ma pełnić funkcję ośrodka edukacji ekologicznej, który składał się będzie ze ścieżki edukacyjnej, ekspozycji stałej i czasowej, składu rzeczy używanych oraz biblioteki z odzysku. Ważnym elementem przedsięwzięcia będzie Strefa Recyklingu i Upcyklingu – Park Naukowo – Maszynowy.

- Cieszymy się, że inwestycja wejherowskiego Zakładu Usług Komunalnych, która ma na celu stworzenie wzorcowego modelu gospodarki odpadami na terenie miasta, została doceniona przez ekspertów – zapewnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - W obiektach dawnej fabryki drzewnej w Wejherowie ma powstać Eko-Fabryka. Jest to innowacyjny projekt, który ma nie tylko usprawnić selektywną zbiórkę odpadów, ale także całkowicie zmienić podejście mieszkańców do segregowania i powtórnego wykorzystywania rzeczy, przedmiotów i sprzętów, które najczęściej trafiały na wysypisko.

Jeżeli chodzi o budowę Eko-Fabryki, to trwają prace projektowe i starania o domknięcie dofinansowania unijnego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku ruszy budowa, która potrwa około 1,5 roku. Cały projekt Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie opiewa na kwotę blisko 11,5 mln zł, z czego 7,6 mln zł mają stanowić środki unijne.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LukiLuki

2 3

Następna propaganda Krzysztofa H. KTÓRY CHCE SIĘ DALEJ UTRZYMAĆ NA STANOWISKU, ale niestety ludzie swoje wiedzą !!!!! i go nie wybiorą !!!!! 23:01, 23.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomekRomek

2 3

Propaganda !!!! 23:02, 23.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LalaLala

2 3

Następna propaganda Krzysztofa H. KTÓRY CHCE SIĘ DALEJ UTRZYMAĆ NA STANOWISKU, ale niestety ludzie swoje wiedzą !!!!! i go nie wybiorą !!!!! 23:03, 23.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%