Zamknij
REKLAMA

Konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2018

09:29, 09.02.2018 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie spotkała się z mieszkańcami i radnymi.

W czwartkowy wieczór (8 lutego) zorganizowano spotkanie informacyjno konsultacyjne w sprawie tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2018. Wydarzenie, które miało miejsce w Miejskim Ratuszu rozpoczęto od prezentacji i podsumowania wcześniejszych edycji Budżetu Obywatelskiego. Informowano także o zmianach i planach w tegorocznej edycji tej inicjatywy.
- Ostatnio trafiają do nas przemyślane i dobrze napisane wnioski. Zmniejszyła się także liczba projektów, bo wcześniej mieszkańcom wydawało się, że w ramach BO miasto może zrealizować właściwie wszystko. Teraz znajomość tej tematyki wzrosła i trafiają do nas wnioski, które trafiają w kategorie zadań, które mogą być zrealizowane przez samorząd - podkreślano podczas spotkania.
Wieczorne konsultacje zakończyły pytania ze strony mieszkańców i radnych. Tłumaczono więc powody rezygnacji ze wpisywania numeru PESEL podczas głosowania (to wymóg NIK), organizatorzy spotkania podkreślali także, że wciąż obowiązuje wymóg lokalizacji projektów na terenach zarządzanych przez miasto. Podpowiadano również, że mogą być zrealizowane działania również na terenach zarządzanych na przykład przez powiat, o ile uda się podpisać porozumienie w tej sprawie.

(G.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone