Zamknij
REKLAMA

Wielka pisanka na Placu Wejhera w Wejherowie

10:49, 16.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

160 kg waży pisanka, która pojawiła się w centrum Wejherowa. Gigantyczne jajko ma zachęcać mieszkańców i przyjezdnych do odwiedzania Placu Wejhera w okresie świąt wielkanocnych.

Kaszubska megapisanka montowana jest w centrum Wejherowa każdego roku tuż przed Wielkanocą. Wyjątkowa ozdoba nadaje miastu odświętny charakter. Dwumetrowej wysokości jajo wykonane zostało z zaprawy cementowej oraz styropianu. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wejherowie powstało w 2007 roku. Kaszubskiego wzory na pisance wymalowały artystki ludowe ze Śląska, członkinie działającego przy Górażdżach zespołu pieśni ludowej „Szwarne Dziołchy”.

W tym roku na Placu Wejhera można podziwiać nie tylko ogromną pisankę, ale i zająca, który przyozdobiony został kaszubskimi wzorami. Jak zapewniają urzędnicy, do malowania jajka użyto specjalnych farb do betonu, a wzór kaszubski dostarczyły hafciarki z wejherowskiego oddziału ZKP.

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone