Zamknij
REKLAMA

Skomplikowane zabiegi możliwe w Wejherowie

10:37, 29.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Kardiochirurdzy z wejherowskiego szpitala rozpoczęli realizację skomplikowanych zabiegów naprawy zastawek aortalnych. Zespół lekarzy, przygotowując się do wprowadzenia tych procedur, odbył liczne szkolenia i kursy w renomowanych ośrodkach zagranicznych.

Uznaną alternatywą dla chirurgicznej wymiany zastawki aortalnej na sztuczną protezę jest jej naprawa. Dotyczy to pacjentów z izolowaną niedomykalnością zastawki aortalnej bądź skojarzonej z dodatkowymi patologiami aorty wstępującej i opuszki.

- Główną korzyścią pozostawienia naprawianej własnej zastawki jest brak konieczności przyjmowania przez pacjenta leków przeciwkrzepliwych oraz wyeliminowanie negatywnych aspektów związanych z obecnością sztucznej zastawki serca – mówi dr n. med. Krzysztof Jarmoszewicz, ordynator Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Naprawę zastawki aortalnej można wykonać w przypadku niedomykalności trójpłatkowej zastawki, jak również w przypadku jej dwupłatkowej odmiany.

- W tym roku w naszym ośrodku przeprowadzono pięć zabiegów naprawy zastawki aortalnej. Wszyscy pacjenci zostali wypisani do domu w stanie dobrym z kompetentną zastawką. Pozostają pod naszą stałą kontrolą – dodaje dr Jarmoszewicz.

Wprowadzanie nowych procedur jest konsekwencją dążenia do ustawicznego podnoszenia jakości i możliwości terapeutycznych dla pacjentów województwa pomorskiego. Obok zabiegów naprawczych zastawki aortalnej w wejherowskim oddziale kardiochirurgii wykonuje się również zabiegi naprawy zastawki mitralnej i trójdzielnej metodą małoinwazyjną.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone