Zamknij
REKLAMA

Wejherowo, Twoje Miasto na antenie RMF FM

15:15, 20.05.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Twoje Miasto to cykliczny program emitowany na antenie radia RMF FM. Dziennikarze za każdym razem wybierają inne miasto (wskazują je słuchacze), przyjeżdżają do niego i stąd prowadzą serwisy informacyjne.

W miniony weekend Twoim Miastem było Wejherowo. Dziennikarze RMF FM złożyli wizytę w stolicy powiatu, by przyjrzeć się atrakcjom turystycznym, wydarzeniom oraz porozmawiać z mieszkańcami.

- W każdą sobotę nasi reporterzy odwiedzają miasto, które słuchacze wskażą w głosowaniu na RMF24.pl – mówi Kuba Kaługa, dziennikarz i reporter RMF FM. – To program, w którym na życzenie naszych słuchaczy jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta.

Dodajmy, że na Wejherowo zagłosowało ponad 61 proc. słuchaczy. Podczas programu, w siedmiu wejściach na żywo z Wejherowa na zakończenie serwisów informacyjnych Fakty RMF FM, mieszkańcy opowiadali o swoim mieście. Usłyszeliśmy o historii Wejherowa i legendzie jego powstania, o atrakcjach turystycznych m.in. Kalwarii Wejherowskiej, Szlaku Nut Kaszubskich, Parku Miejskim i wolierze z ptakami, o Zjeździe Fanów Gwiezdnych Wojen, Muzeum Piśmiennictwa Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i języku kaszubskim.

- Znam Wejherowo, choć dawno tu nie byłem i jestem pod wrażeniem zmian, które tu zaszły – mówi Kuba Kaługa. – Podoba mi się klimat tego miasta, piękny, odnowiony rynek, kamienice, które zostały odrestaurowane, cudowny park. Jest to miasto spójne historycznie, w którym dużo się dzieje. W materiale nie zdążyliśmy przekazać informacji o wszystkich atrakcjach, tyle jest tu tematów. Niestety czas nie jest z gumy, trzeba było zrezygnować z wielu rzeczy. Jest to jednak atut miasta, bo świadczy o tym, że Wejherowo jest bogate i jest o czym mówić.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone