Zamknij
REKLAMA

„Dziewiątka” przystąpiła do projektu Erasmus+

09:56, 17.01.2020 | źródło: Wejherowo.pl
REKLAMA
Skomentuj

Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie przystąpiła do realizacji projektu Erasmus+ w ramach sektora edukacji szkolnej - współpraca szkół. Tematem przewodnim projektu pt. „Find my echo in you” jest pojęcie empatii.

Projekt ten zaplanowany na lata 2019/2021 polega na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania. Krajami partnerskimi wejherowskiej szkoły są Turcja, Macedonia Północna oraz Bułgaria.

- Empatia nie jest czymś, co może być spontaniczne; ma sens tylko w przypadku, gdy jest częścią codziennych nawyków. Szkoła Podstawowa nr 9 wraz ze swoimi partnerami chcą pokazać, jak ważne jest rozpoznawanie uczuć swoich, jak i drugiego człowieka w codziennym życiu – mówi Olga Tomaszewska, dyrektor „dziewiątki”.

Cele, które zakłada projekt, to m.in. zminimalizowanie postaw i zachowań, które wzmacniają dyskryminację w szkole, zwiększenie poczucia empatii u nauczycieli, uczniów i rodziców oraz przygotowanie środowiska klasowego, w którym uczniowie o różnych cechach, mogą swobodnie wyrażać siebie.

W ubiegłym roku dyrektor Olga Tomaszewska wraz z nauczycielkami, Martą Dettlaff i Anną Korzonek, wzięły udział w spotkaniu dotyczącym projektu Erasmus+ „Find my echo in you” na terenie Turcji. W spotkaniu tym uczestniczyło po troje nauczycieli z każdego kraju partnerskiego. Szkołę gospodarzy reprezentowało dziesięcioro nauczycieli i tyle samo uczniów.

Każda szkoła przedstawiła prezentację dotyczącą swojego kraju, miasta, regionu, szkoły, systemu edukacji i zrealizowanych wcześniej projektów. Delegacja Szkoły Podstawowej nr 9 zaprezentowała najważniejsze informacje o Polsce, jej położeniu geograficznym, historii, gospodarce i kulturze, w tym o największych polskich miastach i o Wejherowie. Prezentując kulturę kaszubską, dyrektor Olga Tomaszewska zaśpiewała a capella „Kaszëbsczé nótë”. Prezentacja „dziewiątki” sprawiła, że uczestnicy projektu zgodnie zadeklarowali chęć odwiedzenia Wejherowa i Szkoły Podstawowej nr 9.

Oprócz warsztatów na temat empatii wejherowianie wzięli też udział w warsztatach artystycznych - Sztuka „Ebru” (malowanie obrazu w wodzie). Gospodarze zorganizowali dla uczestników wycieczkę z przewodnikiem do Efezu, Domu Marii Panny, Jaskini Siedmiu Śpiących, Kuşadas? i Şirince, które są historycznymi i ważnymi kulturowo miejscami. Tydzień spędzony w Izmirze zaowocował ustaleniami dotyczącymi dalszych etapów projektu, nawiązaniem nowych przyjaźni oraz wieloma pomysłami na pracę z uczniami.

 

(źródło: Wejherowo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone