Zamknij
REKLAMA

6. osób sprzątało rzekę w Wejherowie

09:00, 11.06.2021 | K.L
Skomentuj Fot. Adam Elwart
REKLAMA

W maju br. sprzątali rzekę Redę redzianie. Pisaliśmy i zachęcaliśmy do akcji porządkowania mieszkańców Redy. Wzięło w niej udział wiele grup chętnych mieszkańców, które uprzątnęły kilka dużych odcinków rzeki i niektóre części miasta (tutaj relacja). Natomiast w Wejherowie do sprzątania rzeki w obrębie miasta przystąpili wędkarze. W szóstkę społecznie sprzątali rzekę w minioną sobotę.

Coroczna akcja „Sprzątanie rzeki Redy” w Wejherowie przesunęła się z jesieni na wiosnę br. W akcji wzięli udział członkowie Społecznej Straży Rybackiej - Adam Elwart (prezes Koła PZW nr 80 Wejherowo Miasto), Marian Brauer i Stefan Hewelt oraz przedstawiciele Klubu „Lipień” - Krystian Klass, Mateusz Milewicz i Michał Greszta. Urząd Miejski w Wejherowie przekazał wędkarzom worki i rękawice ochronne, a także zapewnił odbiór zebranych odpadów.

Ta grupka ochotników zebrała około 400 kg śmieci! Przeważały butelki po alkoholu, plastikowe butelki po różnych płynach, opakowania, kawałki styropianu, a także złom np. stary wózek dziecięcy. Pan Michał Greszta ubolewał nad faktem, że ludzie bezmyślnie wyrzucają do rzeki niepotrzebne przedmioty oraz świadomie wywożą nad rzekę i pobliskie łąki swoje śmieci, żeby się ich pozbyć.

Może warto w przyszłości bardziej rozpowszechnić wśród mieszkańców miasta akcję "Sprzątania rzeki Redy", bo grupka sześciu ochotników sprzątnęła, jak sami mówią, jedynie "minimalny ułamek rzeki". Uczestnik akcji (Matt Ace/facebook) apeluje: "Zachęcam każdego, kto wybiera się na spacer czy na ryby, aby zebrał chociaż tylko, co jest w jego najbliższym otoczeniu, a wtedy takie akcje nie będą potrzebne". A my dziękujemy wędkarzom za zaangażowanie i zachęcamy wszystkich do "niegubienia" swoich śmieci nad rzeką i w wejherowskich lasach, bo chcemy mieszkać w pięknym i czystym otoczeniu.

Zdjęcia z akcji sprzątania, wykonał jeden z jej uczestników - pan Adam Elwart.

 

 

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Monika.Monika.

0 4

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 14:49, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wejherowiakwejherowiak

2 0

Tylu było sprzątających w Wejherowie, co sklepów Biedronki! 03:30, 12.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CarlosCarlos

1 0

no i co chciałem mądrego tym swoim komentarzem przekazać innym??? 11:12, 13.06.2021


REKLAMA
0%