Zamknij
REKLAMA

Cena wywoławcza 6,3 mln złotych za ... hotel Bliza!

07:00, 21.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. Fot. PHH Hotele
REKLAMA

Już wkrótce odbędzie się kolejna aukcja hotelu Bliza w Wejherowie. Cena wywoławcza to 6,3 mln złotych za hotel w PRL-owskim stylu położonym w centrum miasta. Czy znajdzie się chętny?

Słynny w Wejherowie, bo wiejący pustką od wielu lat, Hotel Bliza znajduje się na Osiedlu Przyjaźni 1. Nie funkcjonuje od 2017 roku (źródło) i został po raz kolejny wystawiony na sprzedaż. PHH HOTELE sp. z o.o. - właściciel (dawniej Grupa Hoteli WAM) ogłosił w zeszłym roku przetarg na sprzedaż prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkiem Hotelu wraz z ruchomościami. Wówczas cena wyjściowa opiewała na kwotę 7 mln złotych - chętnych nie było. Tegoroczna aukcja rozpocznie się ceną wywoławczą - 6,3 mln złotych.

Obiekt został wybudowany w 1985 r., ostatni remont kapitalny przechodził w 2002 r., ostatni remont częściowy w 2009 r. Był rekomendowany w HRS-sie jako dwugwiazdkowy Hotel miejski, biznesowy, konferencyjny/kongresowy, wakacyjny, przyjazny dla dzieci (łóżka dziecięce/niemowlęce 1), rodzinny, młodzieżowy, dla turystów pieszych, dla niepalących (65 pokoi dla niepalących) - w centrum miasta.

Hotel składa się z 6 kondygnacji nadziemnych oraz podpiwniczenia. Posiada 89 pokoi, w tym 20 pokoi jednoosobowych standard, 47 pokoi dwuosobowych standard, 3 pokoi trzyosobowych ekonomicznych, 5 pokoi jednoosobowych typu internat, 11 pokoi dwuosobowych typu internat i 3 apartamentów. W budynku znajduje się również sauna. Na parterze znajduje się między innymi hol wejściowy z recepcją, restauracją z dodatkową salą konsumpcyjną i zapleczem kuchenno-gospodarczym z osobnym wejściem z zewnątrz, powierzchnią biurowo-użytkową.

To brzmi pięknie! Czy znajdzie się więc chętny?

Przetarg odbędzie się 3 listopada br. o 13:00 w hotelu Bliza w Wejherowie.

Fot. hrs.com/pl: sala restauracyjna Hotelu Bliza

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nordowy KaszubNordowy Kaszub

6 0

Mieli dobrą kuchnię i miłą obsługę. Tym bili na głowę stylowy hotel na starym mieście. 10:12, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%