Zamknij
REKLAMA

Dawna strzelnica przekazana Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu

16:54, 29.12.2021 | .
Skomentuj Fot. wejherowo.pl
REKLAMA

W dniu dzisiejszym, 29 grudnia br., Miasto Wejherowo przekazało teren dawnej strzelnicy Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu. W Ratuszu obie strony podpisały stosowną umowę.

Przedmiotem umowy jest część nieruchomości położonej w Wejherowie na ul. Strzeleckiej będącej własnością miasta. W ramach umowy miasto oddaje do używania teren dawnej strzelnicy Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Wejherowie.

W tym miejscu przed laty znajdowała się siedziba bractwa, które skupiało w swoich szeregach przedstawicieli kupiectwa, rzemiosła i przemysłu. Działalność prowadziło we wspaniałym obiekcie jakim była strzelnica wraz z okazałym budynkiem, który po generalnej przebudowie w latach 1907-1920 był ośrodkiem życia kulturalnego i towarzyskiego Wejherowa. Tę bardzo aktywną działalność przerwała II wojna światowa, która zamknęła najdłuższy okres działania stowarzyszenia. 

Teraz nieruchomość zostanie przeznaczona oraz zagospodarowana pod otwartą strzelnicę sportową. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SzybkoSzybko

1 0

Uporządkować, zagospodarować i przypieczętować nadaniem Patrona obiektu - Jego i Jej Wysokości Króla i Królowej, którzy zagościli w ubiegłym roku na naszej, wejherowskiej ziemi. Tak proszę Państwa, mało z Was o tym fakcie wie ale ja- prosty mieszkaniec powiatu, na własne oczy widziałem tą dostojną Parę Królewską, wraz z towarzyszącym im postawnym adiutantem. Nie jedna niewiasta i nie jeden mieszcxanin wzrok odwracali na ten piękny widok. Kibicuję całym sercem za pomyślność tego chwalebnego, promującego miasto przedsięwzięcia! Z szanownym pozdrowieniem, "Szpicbródka" z Bolszewa 20:01, 02.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zabawna Zabawna

0 0

Kolego, nie wiem co bierzesz, ale przestań. Lekarz ewidentnie Cię źle zdiagnozował. Bal przebierańców i oszołomów.... Dorośli ludzie .... Król i królowa czegoś, co sami sobie wymyśliliście, żenada. 17:10, 07.01.2022


REKLAMA
0%