Zamknij
REKLAMA

22 kolizje w pierwszy wakacyjny weekend

13.30, 27.06.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Policja dokonała podsumowania pierwszego wakacyjnego weekendu. Początek wakacji i upalna pogoda spowodowały, że ruch na drogach był spory. Funkcjonariusze powiatu wejherowskiego podczas kontroli drogowych minionego weekendu brali pod lupę zwłaszcza prędkość i trzeźwość uczestników ruchu, bowiem lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, a w szczególności eliminowali z ruchu drogowego kierujących zagrażających innym uczestnikom ruchu poprzez agresywne i niebezpieczne zachowania.

Tylko podczas pierwszego wakacyjnego weekendu policjanci drogówki skontrolowali 319 kierujących, zatrzymali 9 praw jazdy, w tym 7 za przekroczenie prędkości oraz zatrzymali do kontroli 3 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 22 kolizji drogowych oraz odnotowali 207 wykroczeń drogowych, za które ukarali kierujących mandatami karnymi.

Policja apeluje o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów.

Aby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

  • przed wyjazdem sprawdźmy: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę);
  • przed podróżą nie spożywajmy alkoholu, bądźmy wypoczęci i wyspani;
  • w czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoźmy w fotelikach;
  • przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych - dobra pogoda nie zagwarantuje nam bezpiecznej jazdy;
  • pamiętajmy o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach.

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%