Zamknij
REKLAMA

Rumia: Oszustwo „na pracownika wodociągów”

17.28, 29.06.2022 Kl
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Wczoraj w Rumi doszło do oszustwa „na pracownika wodociągów”. Mężczyzna i kobieta okradli starszą panią z kosztowności. Policja ostrzega przed oszustami i apeluje o wyjątkową ostrożność.

Wczoraj po godzinie 14.00 do mieszkania 76-letniej mieszkanki Rumi zapukali kobieta i mężczyzna, przedstawili się jako pracownicy wodociągów i poprosili o wpuszczenie do środka pod pretekstem rzekomej kontroli wody w mieszkaniu. W czasie pobytu w mieszkaniu polecili seniorce udanie się do łazienki i odkręcenie wody. W tym czasie dokonali błyskawicznego przeszukania pokoju, ukradli złotą i srebrną biżuterię oraz inne wartościowe przedmioty.

Policja ostrzega przed oszustami i apeluje o wyjątkową ostrożność!

Pamiętajmy o tym, aby:

- nie otwierać drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie,

- nie wpuszczać do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Mamy prawo do uzyskania danych osoby lub nazwy firmy jaką reprezentuje,

- nie przechowywać w domu dużych kwot pieniędzy,

- pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom obcym,

- unikać podejrzanie korzystnych ofert inwestycji, tym bardziej, jeżeli wiąże się to z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłaty zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności,

- współdziałać z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań,

- zgłaszać informacje o zauważonych podejrzanych osobach, które pojawiły się w okolicy naszej klatki, mieszkania czy posesji.

Funkcjonariusze zwracają się także do osób młodych, aby przekazały tę wiedzę seniorom w swoich rodzinach. Świadomość mechanizmów działania oszustów może skutecznie zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom.

W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer 112.

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%