Zamknij
REKLAMA

Jechała zygzakiem, całą szerokością drogi!

15.28, 09.08.2022 KL
Skomentuj
REKLAMA

44-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego usłyszy zarzut dotyczący kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Kobieta wpadła na gorącym uczynku i została zatrzymana przez będącego na urlopie policjanta, na co dzień pełniącego służbę w Gniewinie.

Kierująca renault jechała zygzakiem, całą szerokością drogi wczoraj wieczorem w Wejherowie. Wyraźnie nie panowała nad pojazdem. Zauważył to młodszy aspirant z Komisariatu Policji w Gniewinie ze swoim znajomym. Policjant szybko zareagował i zatrzymał kierującą, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Od kobiety poczuł alkohol. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego wejherowskiej jednostki, który na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusz czekał z kierującą do czasu przyjazdu mundurowych. Badanie stanu trzeźwości 44-latki wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce kobieta stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Służba w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Policjant reaguje na łamanie prawa o każdej porze, niezależnie czy jest na służbie czy ma dzień wolny. Potwierdził to mł.asp. (...) z Komisariatu Policji w Gniewinie (...).

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

(KPP Wejherowo)

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%