Zamknij
REKLAMA

Działania "Poszukiwany". Zatrzymanie dwóch osób i zaginionego nastolatka

10:00, 11.02.2018 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z funkcjonariuszami OPP w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listu gończego i sądowego nakazu. Ponadto znaleźli  także zaginionego 14-latka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji z Gdańska realizowali działania „Poszukiwany”. Podczas tej akcji mundurowi zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nic został zatrzymany na ul. Grunwaldzkiej. Kolejne zatrzymanie miało miejsce na ul. Towarowej. Obaj mężczyźni trafili do aresztu w celu odbycia kar pozbawienia wolności.

Policjanci w Rumi około godziny 17:00 otrzymali informację o zaginięciu 14-latka, który wyszedł z domu około godziny 11:00 i słuch po nim zaginął. Mundurowi w rozmowie z najbliższą rodziną ustalili ewentualnie miejsca, w których mógł przebywać nastolatek. Po kilku godzinach poszukiwań i sprawdzeniu wielu różnych miejsc, po godzinie 21:00 kryminalni w piwnicy budynku wielorodzinnego odnaleźli 14-latka. Chłopak został przekazany pod opiekę rodziny.

Teraz o sprawie zaginięcia nieletniego zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który zdecyduje o jego dalszym losie. 14-latek musi się liczyć z konsekwencjami, które poniesie za swoje zachowanie. Sąd może zastosować środki wychowawcze np. zastosować nadzór kuratora, skierować do ośrodka kuratorskiego, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub może zastosować inne środki wynikające z przepisów.

(G.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone