Zamknij
REKLAMA

Aresztowany za handel ludźmi

13:00, 11.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki intensywnej pracy śledczych oraz policjantów kryminalnych we współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej policji, zatrzymano w Toruniu trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat oraz 21-letnią kobietę, podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Gdańska. Do zatrzymania osób doszło na terenie galerii handlowej.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Gdańska i osadzeni w policyjnym areszcie. Przeprowadzona akcja była efektem ścisłej współpracy gdańskich policjantów z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście oraz reakcją na informację o tym, że 7 maja doszło do pozbawienia wolności 21-letniego mężczyzny. Pokrzywdzony przy użyciu przemocy był wyprowadzony z mieszkania w Gdańsku i przetrzymywany przez sprawców w samochodzie, a potem w jednym z mieszkań Torunia.

Policjanci i prokurator zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie kolejnego zarzutu handlu ludźmi 34-letniemu mężczyźnie. Ten przestępczy proceder polegał na pozbawianiu wolności, stosowaniu przemocy, gróźb wobec mężczyzn w celu wykorzystywania ich do pracy o charakterze przymusowym. Efektem było przesłuchanie 34-letniego mężczyzny, który usłyszał cztery zarzuty kierowania gróźb, zmuszania do określonego zachowania, pozbawienia wolności oraz handlu ludźmi. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzny areszt.

32-latek oraz 21-latka usłyszeli zarzut pozbawienia wolności człowieka i zostali objęci policyjnym dozorem. Handel ludźmi jest zbrodnią, która zagrożona jest karą. Sprawa jest rozwojowa.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone