Zamknij
REKLAMA

Działania pomorskiej policji – na czym będą polegać?

14:48, 11.07.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

12 lipca policja przeprowadza działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Policjanci tego dnia zamierzają szczególnie egzekwować przepisy dotyczące relacji kierowców z pieszymi, a także rowerzystami.

- Na naszych drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, którzy zastępują samochody rowerem podczas codziennych dojazdów do pracy. Jedyną ochroną rowerzysty jest kask, który mimo że nie jest obowiązkowy, coraz częściej jest wykorzystywany przez cyklistów. Pieszy natomiast nie jest chroniony w żaden sposób. Całkowite oddzielenie ruchu pieszych od innych uczestników ruchu drogowego nie jest możliwe. Dlatego też przepisy ruchu drogowego oraz zdrowy rozsądek są jedynymi gwarantami bezpieczeństwa – tłumaczy pomorska policja. Mundurowi przypominają, że poza obszarem zabudowanym piesi są zobowiązani do używania elementów odblaskowych.

Policjanci będą reagować na wszystkie zachowania, które mogą stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na drogach można się spodziewać większej liczby policyjnych patroli, które mają bardziej zwrócić uwagę na te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone