Zamknij
REKLAMA

Porwanie 30-latka. Zatrzymano dwie osoby

19:01, 06.09.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

57-letni Rosjanin i 62-letnia mieszkanka Gdańska mają mieć związek z porwaniem 30-letniego Chińczyka. Porwany jest już bezpieczny. Policja szuka trzeciej osoby, która może mieć związek ze sprawą.

We wtorek około godz. 12.50 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku doszło do uprowadzenia człowieka. Z informacji zdobytych na miejscu zdarzenia wynikało, że do ogródka jednej z restauracji weszło trzech sprawców, którzy siłą zmusili 30-letniego obywatela Chin do wejścia do pojazdu, którym odjechali z miejsca przestępstwa.

W związku ze zdarzeniem natychmiast zarządzono działania pościgowo-blokadowe na terenie Gdańska i miejscowości ościennych, w tym m.in. Redy, podczas których policjanci dokładnie sprawdzali typowane auta. Do działań zaangażowano funkcjonariuszy wszystkich wydziałów i przedstawicieli innych jednostek policji.

Po kilku godzinach w wyniku działań pościgowo-blokadowych około godz. 23 na ul. Sopockiej w Gdyni policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 57-letniego obywatela Rosji, kierowcę samochodu marki Audi, który może mieć ścisły związek z przestępstwem. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Pojazd, którym kierował 57-latek, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Wczoraj po południu doszło do kolejnego zatrzymania osoby podejrzewanej o uprowadzenie obywatela Chin. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego gdańskiej komendy zatrzymano 62-letnią mieszkankę Gdańska. Zatrzymanie trzeciej osoby, mogącej mieć związek ze sprawą, ma być wyłącznie kwestią czasu.

Równolegle inni policjanci zdobyli informację o tym, gdzie przebywa pokrzywdzony 30-latek. Mężczyzna obecnie jest bezpieczny i został już przesłuchany przez funkcjonariuszy policji.

Za rozbój może grozić do dwunastu lat pozbawienia wolności, a za pozbawienie wolności człowieka w więzieniu można spędzić nawet pięć lat.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone