Zamknij
REKLAMA

19-latek napadł na stację benzynową

14:21, 01.10.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Do dwunastu lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Rumi, którego zatrzymali kryminalni. Młody mężczyzna napadł na jedną z gdyńskich stacji benzynowych.

Do rozboju doszło w połowie sierpnia. Około godz. 3:30 rano na stację paliw wszedł mężczyzna w kominiarce na głowie. Zamaskowany sprawca zażądał wydania gotówki, grożąc nożem pracownikom stacji. Po przekazaniu pieniędzy mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się kryminalni z gdyńskiej komendy, którzy dzięki pracy operacyjnej ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna kilkadziesiąt minut po popełnieniu przestępstwa robił zakupy na innej stacji paliw. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak się później okazało, wizerunek 19-letniego mieszkańca Rumi.

Nagrania ze stacji paliw zostały przekazane do publicznej wiadomości. Kryminalni weryfikowali wszystkie przekazane przez mieszkańców informacje i kiedy dysponowali już danymi sprawcy, mężczyzna sam stawił się na gdyńskiej komendzie.

Zatrzymany 19-letni mieszkaniec Rumi usłyszał już zarzuty rozboju, za co grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyczerpujące wyjaśnienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone