Zamknij
REKLAMA

Przez miłość straciła 200 tys. zł

13:00, 12.02.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

55-letnia kobieta straciła ponad 200 tys. zł. po tym, jak została oszukana przez osobę podającą się za lekarza misji pokojowej ONZ. Kobieta kilka razy przelała pieniądze na konto wskazane przez oszusta, który powiedział jej, że chce zamieszkać z nią w Polsce i spędzić z nią resztę życia, ale niestety nie może opłacić swojej podróży i pobytu, ponieważ na misji nie może korzystać ze swojego konta..

Policjanci z Gdańska pracują nad sprawą oszustwa, którego ofiarą jest mieszkanka Gdańska. 55-letnia kobieta padła ofiarą internetowego oszusta, z którym nawiązała znajomość pod koniec grudnia 2018 roku na portalu randkowym. Garret Leo podawał się za lekarza chirurga- ortopedę pracującego na misji ONZ w Afganistanie. Kobieta zaczęła z nim korespondować.

Początkowo w języku angielskim, później z użyciem internetowego translatora. Po kilku tygodniach Garet wyznał kobiecie miłość i napisał, że chciałby zamieszkać z nią w Polsce i wziąć z nią ślub. Oszust podkreślił, że jego podróż i pobyt w Polsce będzie możliwy tylko wtedy, jeżeli kobieta go w całości opłaci ponieważ on, w Kabulu gdzie stacjonuje, nie może korzystać ze swojego konta bankowego.

Pokrzywdzona po rozmowie otrzymała wiadomość mailową a napisem ONZ, w którym otrzymała dane do wpłaty za urlop mężczyzny w Polsce. Kobieta wybrała najdłuższy, za który miała zapłacić zgodnie z dyspozycją w mailu ponad 24 tys. zł. Potem przychodziły kolejne maile z poleceniami wpłat m.in. za bilet lotniczy, ubezpieczenie, opłaty lotniskowe itp. W sumie kobieta przelała ponad 200 tys. zł.

Kiedy kobieta otrzymała kolejną wiadomość o tym, że mężczyzna z powodu trwającej wojny nie może opuścić lotniska i że potrzebny jest tym razem prywatny śmigłowiec, za który ma zapłacić kolejne kilkadziesiąt tysięcy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. W banku, do którego poszła potwierdzono jej przypuszczenia.

REKLAMA

Komentarze (2)

GG

0 1

*%#)!& sądzą, bo niemożliwe, żeby się rodzili... 01:01, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czy wyraz głupi jestCzy wyraz głupi jest

0 1

*%#)!& dla tego portalu jest niecenzuralny. Chacha 01:03, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone