Zamknij
REKLAMA

Oszukali kilentów i banki na 7 mln zł

09:00, 13.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się oszustwami. Podejrzani prowadzili kilkanaście punktów pośrednictwa w udzielaniu kredytów. Placówki działały na terenie Gdańska i innych miastach.

Członkowie grupy uczestniczyli w zawieraniu umów kredytowych i pożyczek pomiędzy osobami fizycznymi a bankami. Podejrzani doprowadzili w ten sposób co najmniej 80 osób oraz instytucji bankowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, a straty szacuje się na blisko 7 mln zł. Do biur organizowanych przez grupę przestępczą trafiali klienci w trudnej sytuacji finansowej bez zdolności kredytowej, z negatywną historią w BIK.

Policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o te przestępstwa. Śledczy równolegle weszli do kilku pomieszczeń, w których działały punkty pośrednictwa kredytowego, w tym do mieszkań podejrzanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację świadczącą o przestępczym procederze. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 100 tys. zł., biżuterię oraz samochód o wartości blisko 40 tys. zł. W biurach zabezpieczono również fałszywe pieczątki firm, kilkadziesiąt kart telefonicznych, telefony komórkowe, komputery, oraz modulator głosu wykorzystywany przy prowadzeniu rozmów telefonicznych.

Śledczy zgromadzili w tej sprawie 50 tomów akt. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić zatrzymanym zarzuty dotyczące oszustw, prania brudnych pieniędzy oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sąd aresztował trzy z pięciu zatrzymanych przez policjantów osób. Są to mieszkańcy Gdańska w wieku 28 i 31 lat w tym 3 kobiety i 2 mężczyzn. Policja szacuje, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej, dlatego apeluje do innych pokrzywdzonych o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone