Zamknij
REKLAMA

Oszuści z Wejherowa działali m.in. w Krakowie [WIDEO]

12:26, 15.05.2019 | źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Skomentuj
REKLAMA

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom powiatu wejherowskiego, którzy podając się za funkcjonariuszy policji, prowadzących akcję przeciwko hakerom, wyłudzili niemal 250 tys. zł.

Do przestępstw doszło w lutym na terenie Małopolski i Podkarpacia. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, sprawcy przyjechali z Wejherowa w jednym celu, a mianowicie wyłudzenia jak największej ilości gotówki. W ciągu miesiąca udało im się oszukać pięć osób, od których podstępem wyciągnęli w sumie niemal 250 tys. zł.

Oszuści podawali się za policjantów i dzwonili do wytypowanych osób, opowiadając zmyśloną historię o rzekomym prowadzeniu przez organy ścigania tajnej akcji wymierzonej przeciwko hakerom, którzy włamują się na prywatne konta i defraudują z nich pieniądze. Jednocześnie informowali, że jedyną możliwością ochrony oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym jest przekazanie ich na przechowanie stróżom prawa. Gdy ofiary były skore do współpracy, oszuści ustalali z nimi miejsce, w którym odbierali gotówkę.

Dzięki szybkim i skoordynowanym czynnościom operacyjnym policjantów z wydziału do walki z przestępczością trzech sprawców zostało zatrzymanych bezpośrednio po przejęciu od pokrzywdzonych pieniędzy – w lutym br. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich około 80 tys. zł, które pochodziły z przestępstw.

- Materiał dowodowy zebrane w sprawie pozwolił na przedstawienie im zarzutów oszustwa – informują przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. - Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Ustalenia śledczych wskazywały, że w skład przestępczej grupy wchodzi jeszcze jedna osoba. Krakowscy policjanci namierzyli czwartego z podejrzanych kilka dni temu na terenie jednej z pomorskich miejscowości. 21-latek został zatrzymany i również wobec niego sąd zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie za współudział w wyłudzeniach, sięgających kwoty 250 tys. zł.

 

(źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA