Zamknij
REKLAMA

„Krystek” z zarzutem w sprawie śmierci 14-latki

10:54, 05.07.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum (KWP w Gdańsku)

Krystian W. usłyszał zarzut w śledztwie związanym z doprowadzeniem do targnięcia się na życie 14-letniej Anaid. Mężczyzna miał przez internet nawiązać kontakt z nastolatką w celu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje postępowanie w sprawie doprowadzenia do targnięcia się na życie małoletniej Anaid. W drodze międzynarodowej pomocy prawnej śledczy uzyskali treści rozmów prowadzonych za pośrednictwem komunikatora przez Krystiana W. z 14-latką.

- Konwersacja miała miejsce w okresie od 5 lutego do 7 marca 2015 roku – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Analiza jej treści, jak i innych dowodów w sprawie, dała podstawę do przedstawienia Krystianowi W. zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 200 a § 1 k.k., to jest zakazanego nawiązywania kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Według prokuratury Krystian W. wiedział, ile Anaid miała lat, gdy się z nią kontaktował. - W toku konwersacji wprowadzał ją w błąd, co do charakteru spotkania, do którego zmierzał, sugerując między innymi możliwości podjęcia przez nią pracy, mającej polegać na sprzątaniu jego mieszkania - dodaje Grażyna Wawryniuk.

[ALERT]1562317973221[/ALERT]

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RR

3 0

Pala 19:38, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone