Zamknij
REKLAMA

15-latka z ranami ciętymi w lesie

09:00, 03.10.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z gdańskiej komendy uratowali 15-latkę, którą z wieloma ranami ciętymi przedramion odnaleźli w oliwskim lesie. Zatamowali krwawienie i zanieśli nastolatkę do karetki pogotowia.

Tuż przed godz. 21:00 policjanci z referatu interwencyjnego komendy odebrali zgłoszenie o tym, że w okolicy oliwskiego Pachołka młoda dziewczyna chciała popełnić samobójstwo. Natychmiast pojechali na miejsce, tam spotkali zgłaszających, którzy jeszcze raz przekazali mundurowym niepokojące informacje. Funkcjonariusze nie tracąc czasu, wbiegli schodami na górę.

Na szczycie Pachołka, pod wieżą widokową dziewczyny jednak nie było i policjanci zaczęli jej szukać w najbliższej okolicy. Funkcjonariuszom cały czas pomagali dwaj koledzy nastolatki, którzy co chwilę dzwonili do niej, aby jak najszybciej zlokalizować miejsce, w którym się znajduje. W trakcie ostatniej rozmowy telefonicznej głos nastolatki słabł, a jej słowa stawały się coraz mniej wyraźne.

Policjanci wiedzieli, że czas ucieka i muszą działać błyskawicznie. Zaczęli oświetlać latarkami teren leśny w pobliżu wieży i nasłuchiwać dzwoniącego telefonu nastolatki. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, wiejącego wiatru i padającego deszczu mundurowi odnaleźli nastolatkę.

Dziewczyna była zakrwawiona, miała liczne rany cięte dłoni i przedramion. Policjanci udzielili pomocy przedmedycznej, zaczęli tamować krew. W tym samych czasie jeden z kolegów dziewczyny odciął znajdująca się na jej szyi zaciśniętą pętlę. Okryli dziewczynę kocem termicznym i powiadomili o szczegółach dyżurnego.

Karetka pogotowia była już w drodze, jednak odległość na górę, którą pieszo mieli do pokonania ratownicy, znacznie wydłużyłaby czas transportu dziewczyny do szpitala. Policjanci podjęli decyzję, aby znieść nastolatkę z góry i dotrzeć do ratowników.

Koledzy nastolatki za pomocą latarek oświetlali drogę zejścia z góry. Padający deszcz, mrok i opadłe liście znacznie utrudniały to zadanie, jednak bardzo szybko dotarli do karetki i przekazali nastolatkę pod opiekę ratowników medycznym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA