Zamknij
REKLAMA

19-latek oszukiwał metodą na policjanta

12:55, 21.01.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Gdańscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o oszustwo tzw. metodą ,,na policjanta''.

Pod koniec tygodnia policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o oszustwie. Pokrzywdzona to 74-letnia mieszkanka Gdańska, która została oszukana tzw. metodą na policjanta. Sprawca skontaktował się z kobietą telefonicznie, powiedział, że jest policjantem i ostatecznie wyłudził od niej kilkadziesiąt tys. zł.

Policjanci przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie, dokładnie ustalili przebieg całego zdarzenia, począwszy od chwili kontaktu przestępcy z pokrzywdzoną do momentu przekazania oszustowi pieniędzy. Sprawca zadzwonił do pokrzywdzonej i powiedział, że jest policjantem, oraz że pracownicy bany współpracują z przestępcami i zamierzają wziąć na jej dane kredyt.

Mundurowi widzieli, że było to klasyczne oszustwo tzw. metodą ,,na policjanta'', przed którymi tak często przestrzegają. Policjanci natychmiast zajęli się sprawa i gdy oszust następnego dnia ponownie skontaktował się z pokrzywdzoną, policjanci zatrzymali go. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi zdarzeniami oraz pracują nad tym, aby odzyskać pieniądze pokrzywdzonej.

19-letni mieszkanie Warszawy usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone