Zamknij
REKLAMA

Wejherowscy policjanci podsumowali rok

09:49, 21.01.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska omówiła całoroczną pracę poszczególnych komórek organizacyjnych. Podejmowane czynności dochodzeniowo-śledcze, liczne akcje i działania funkcjonariuszy, spotkania z młodzieżą szkolną, organizowane debaty społeczne z mieszkańcami, działania operacyjne oraz zaangażowanie pracujących w terenie służb patrolowych i dzielnicowych sprawiły, że miniony rok oraz osiągnięte wyniki zostały ocenione pozytywnie.

Służba wejherowskich policjantów miała niewymierny czynnik, jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wejherowskiego. Mundurowi w 2019 r. uczestniczyli w 4 debatach społecznych, których tematem było bezpieczeństwo, dwie z nich dotyczyły bezpieczeństwa seniorów, trzecia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i czwarta rodzajów oszustw i sposobów ich unikania.

Przekazane przez mieszkańców informacje, uwagi i spostrzeżenia zostały zweryfikowane oraz uwzględnione w codziennej służbie. Szczególny nacisk kładziono na poprawę współpracy mieszkańców powiatu z policją w celu wspólnej, bardziej skutecznej walki z lokalnymi zagrożeniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Skutecznym narzędziem do osiągnięcia tego celu okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2019 roku za jej pośrednictwem mieszkańcy powiatu wskazali na mapie aż 1786 zagrożeń. Zostały one zweryfikowane i uwzględnione w trakcie codziennych patroli. Ponadto policjanci przeprowadzili 1135 spotkań i różnych działań. Policjanci kryminalni z powiatu działając wspólnie z policjantami z Gdańska wykazali się skutecznością w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Podczas całego roku zabezpieczyli 49,5 kg narkotyków oraz zatrzymali szereg osób posiadających zabronione substancje.

Również policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie działając wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali mężczyznę, organizatora procederu wyłudzania ubezpieczeń na podstawie fikcyjnych zgłoszeń kradzieży pojazdów  oraz  odszkodowań za zdarzenia drogowe, które w rzeczywistości nie zaistniały. Sprawca działał przez ostatnich 10 lat.

Niezwykłą skutecznością służby mogą się także wykazać policjanci ruchu drogowego, którzy w ubiegłym roku ujawnili 2058 pieszych popełniających wykroczenia drogowe, zatrzymali 155 nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu, przeprowadzili 68 926 badań trzeźwości kierujących oraz potwierdzili 513 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone