Zamknij
REKLAMA

Skontrolowali nielegalny handel materiałami wybuchowymi

16:00, 21.05.2020 | D.D.
Skomentuj
CBSP
REKLAMA

Materiały wybuchowe i samodziałowe mieszaniny pirotechniczne, znaczne ilości prekursorów i substancji mogących posłużyć do produkcji materiałów wybuchowych zabezpieczyli policjanci CBŚP. Akcję przeprowadzono na terenie 11 województw.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji sprawdzili kilkanaście osób na terenie kraju, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych.

Działania zostały przeprowadzone na terenie województwa pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego.

Policjantów CBŚP wspierali funkcjonariusze z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, eksperci z zakresu chemii z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, jak również lokalnych Laboratoriów Kryminalistycznych Komend Wojewódzkich Policji oraz minerzy-pirotechnicy i technicy kryminalistyki.

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli proch czarny, ok. 0,5 kilograma mieszanin pirotechnicznych i 2,5 litra płynnych materiałów wybuchowych. Zabezpieczono ponad 30 kilogramów i 25 litrów substancji chemicznych, mogących posłużyć do produkcji samodziałowych materiałów wybuchowych.

Część z zabezpieczonych substancji chemicznych są to prekursory materiałów wybuchowych, a niektóre substancje są również prekursorami narkotykowymi.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA