Zamknij
REKLAMA

Podawał się za pracownika banku

19:16, 19.11.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników banku. Oszustwo „na pracownika banku” zgłosiła mieszkanka powiatu wejherowskiego, która straciła prawie 10 tysięcy złotych.

Wejherowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące oszustwa metodą „na pracownika banku”. Oszust, który zadzwonił do kobiety podał się za konsultanta bankowego i poinformował o niepokojących transferach pieniężnych na koncie ofiary.

Aby zapobiec rzekomej kradzieży pieniędzy konsultant polecił, aby kobieta zainstalowała aplikację, która umożliwiła mu zdalne wykonywanie działań na smartfonie. W ten sposób oszust uzyskał pełny dostęp do telefonu i tym samym konta bankowego, z którego dokonał przelewu i kradzieży pieniędzy.

Pod koniec rozmowy sprawca wskazał kobiecie, aby usunęła z telefonu wskazane przez niego aplikacje. W taki właśnie sposób została oszukana mieszkanka powiatu wejherowskiego, która w  wyniku działania oszusta podającego się za pracownika banku straciła swoje oszczędności czyli prawie 10 tysięcy złotych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA