Zamknij
REKLAMA

Odkryli nielegalny salon gier hazardowych

21:53, 08.12.2020 | D.D
Skomentuj KAS w Gdańsku
REKLAMA

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Gdańsku ujawnili lokal, w którym organizowano nielegalne gry na automatach. Zabezpieczono 5 automatów do gier hazardowych o wartości 60 tys. zł oraz gotówkę w kwocie 2.630 zł, która była przeznaczona na wypłatę wygranych.

W trakcie czynności służbowych w Gdańsku mundurowi zauważyli lokal, którego okna i drzwi oklejone były czarną folią. Nad wejściem do lokalu zamontowane były kamery monitoringu, a na drzwiach zamieszczono informację o konieczności zdjęcia nakrycia głowy i maseczki.

Po wejściu do lokalu, funkcjonariusze stwierdzili włączone i gotowe do gry automaty. Po przeprowadzeniu eksperymentu potwierdzającego hazardowy charakter urządzeń ustalono, że są to automaty podlegające rygorom ustawy o grach hazardowych, a taka działalność może być prowadzona wyłącznie w koncesjonowanym kasynie gry lub w salonie gier prowadzonym przez państwowego operatora.

Tego rodzaju nielegalne działanie to przestępstwo karne skarbowe zagrożone m.in. karą pozbawienia wolności oraz karą administracyjną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 5 nielegalnych automatów o wartości 60 tys. zł oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w wysokości 2.630 zł.

Dalsze działania prowadzone będą w celu ujawnienia organizatorów nielegalnego procederu. Za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie korzyści, zarówno właściciela automatu, dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

HankaHanka

3 0

Ilu mężów straciło tam pieniędzy dla żon i dzieci 10:39, 09.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BobikBobik

1 0

W goscicinie w bilardach sprzedają trawę nawet.i nikt nic nie wie.... 00:09, 26.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbdulAbdul

0 0

Czy hazard jest dozwolony w polsce ?? 22:45, 26.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA