Zamknij
REKLAMA

Zbliża się Święto Zmarłych. Policja ostrzega i radzi!

09:00, 17.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. materiały prasowe
REKLAMA

Policjanci apelują o czujność podczas porządkowania grobów bliskich. Łupem złodziei oprócz zniczy, kwiatów, często padają także torby z portfelami oraz kluczami do mieszkania. Złodzieje mogą okraść twoje mieszkanie, zanim się zorientujesz, że ukradziono twoje klucze.

Zatłoczone miejsca to wspaniałe warunki do działania dla kieszonkowców. Spośród otaczających osób wybierają swoją ofiarę i przyglądają się jej przez pewien czas. Obserwują, gdzie chowa pieniądze, a następnie podchodzą blisko i przypadkowo dotykają, sprawdzając czy będzie reagować w sytuacji opróżniania kieszeni. Ich zadanie jest ułatwione, gdy osoba ma na sobie grubą kurtkę, czy płaszcz. Wówczas bardzo trudno jest wyczuć, moment opróżniania kieszeni. Nie dajmy się okraść złodziejowi.

Kilka porad, by ustrzec się przed kieszonkowcem:

Przedświąteczny okres to także czas, kiedy łupem złodziei padają kwiaty, wiązanki, znicze oraz dekoracje pomników. Bądź rozsądny i zwróć uwagę na kilka zasad, które mogą cię uchronić przed stratą:

  • Znicze nierzadko kosztują nawet kilkadziesiąt złotych, a kupienie nowych to kolejny wydatek. Zastanów się, czy nie warto kupić zniczy zalewanych, czyli takich, w których nie da się wymienić wkładu. Ten, jeżeli zostanie zapalony, zniechęci złodzieja.
  • Nasze znicze możemy oznaczyć np. niezmywalnym markerem. Ten także nie będzie atrakcyjny dla złodzieja.
  • Powinniśmy mieć cały czas w zasięgu wzroku bagaż, torebkę i inne cenne przedmioty, nie tylko na cmentarzu, ale także w innych miejscach tj. sklepy czy podczas wsiadania do autobusu czy pociągu, nie możemy ich pozostawiać nawet na chwilę bez nadzoru.

Pamiętaj!

-należy dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze,

-pieniądze trzymajmy przy sobie w dwóch miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty,

-powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na osoby znajdujące się obok nas,

-w autobusach lub pociągach powinniśmy wybierać zawsze miejsce w pobliżu znanych osób lub kierującego,

-nie zasypiajmy podróżując publicznymi środkami komunikacji,

-podczas zakupów - nie należy odstawiać od siebie torebki, na podłogę lub ladę - złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment, by nas okraść,

-klucze do mieszkania powinniśmy nosić w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść mieszkanie zanim osoba poszkodowana zdąży zareagować.

Źródło: KPP Wejherowo

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Ze statkuZe statku

0 0

Nie ma Święta Zmarłych!!! Jest Wszystkich Świętych. 15:35, 17.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marek BabarowskiMarek Babarowski

0 0

Im jest to zupełnie obojętne 10:49, 20.10.2021


REKLAMA
0%