Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie weekendu: zatrzymano 7. nietrzeźwych kierowców

16:45, 18.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. W dwóch przypadkach, zatrzymania miały związek z uczestnictwem nietrzeźwych kierowców w zdarzeniach drogowych. Jeden z kierowców miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat.

Policjanci podczas weekendu zatrzymali, aż siedmiu nietrzeźwych kierowców. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w sobotę po 1:00 w nocy. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 34-letniego kierowcę hondy. Mężczyzna spowodował kolizję drogową, uderzając w latarnię oświetleniową oraz sygnalizator świetlny (zdjęcia publikowaliśmy na fanpage GWE24.pl). Okazało się, że był poszukiwany, w celu ustalenia jego miejsca pobytu, a ponadto miał czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Następnie po godzinie 17:00 policjanci podjęli interwencję, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwego kierowcy na terenie gminy Łęczyce. Mundurowi zatrzymali ujętego przez świadka, 38-letniego mężczyznę. Badania alko-testem potwierdziły, że kierowca citroena miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

O północy z 16 na 17 października br. policjanci w Wejherowie podjęli interwencję wobec 33-latki kierującej chevroletem, która uderzyła samochodem w przydrożne drzewo. Badanie alko – testem wykonane na miejscu przez policjantów wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Następnie w niedzielę około godziny 10:00 policjanci ruchu drogowego w Rumi zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego gdynianina, kierującego samochodem saab. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy alko-testem wykazało, że miał on promil alkoholu w organizmie.

Po południu w Redzie na ul. Gdańskiej mundurowi zatrzymali 47-latka z Łodzi do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania trzeźwości okazało się, że kierujący seatem znajduje się w stanie nietrzeźwości, ponieważ badanie wykonane alko-testem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Także w trakcie kolejnej kontroli drogowej na terenie Rumi, policjanci zatrzymali 48-latkę kierującą bmw, która znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

Ostatnie zatrzymanie tego dnia miało miejsce po godzinie 21:00 na terenie Wejherowa. Podczas kontroli drogowej 49-letniego kierowcy fiata okazało się, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, z wyjątkiem przypadku, gdzie kierowca już miał zatrzymane prawo jazdy i sądowy zakaz.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat więzienia.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%