Zamknij

Uratowany mężczyzna, który targnął się na własne życie

15:00, 30.11.2021 .
Skomentuj

Zdecydowane działanie wejherowskich dzielnicowych pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który chciał je sobie odebrać. Mundurowi natychmiast wyruszyli do miejsca, które wskazała rodzina 33-letniego mężczyzny. Dzięki szybkim działaniom przywrócili funkcje życiowe mężczyźnie, ratując mu życie.

W minionym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 33-letniego mężczyznę. O swoich obawach bliscy powiadomili telefonicznie, prosząc o pomoc. Po otrzymaniu tego zgłoszenia dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres dzielnicowych. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze z wejherowskiej komendy pobiegli do garażu, gdzie miał się zabarykadować mężczyzna. Policjanci po wyrwaniu drzwi garażu, natychmiast podbiegli do wiszącego mężczyzny, zdjęli pętlę i przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej, w tym samym czasie wezwali także pogotowie.

Dzielnicowi asp. sztab. Łukasz Baranowski mł. asp. Wojciech Kankowski i mł. asp. Marcin Gołębiowski przywrócili oddech 33-latkowi i cały czas monitorowali jego funkcje życiowe. Dzięki skutecznym działaniom wejherowskich dzielnicowych udało się go uratować.

Policja radzi!

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

BartBart

1 0

Gratulacje panowie bardzo dobra robótka 20:42, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%