Zamknij
REKLAMA

W weekend posypały się mandaty

12:21, 10.01.2022 | .
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu prowadzili kontrole prędkości i trzeźwości na drogach naszego powiatu. Posypały się mandaty i punkty karne.

Policjanci podczas weekendu dbali o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Podczas swojej pracy mundurowi prowadzili kontrole prędkości i trzeźwości.

W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali w Wejherowie na ul. Gdańskiej do kontroli kierowcę jaguara, który na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 136 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi, stracił także prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ponieważ wykroczenie zostało popełnione na terenie zabudowanym. Następnie policjanci ruchu drogowego ujawnili sytuację, w której kierowca audi w Redzie na ul. Morskiej nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem w wysokości 1500 z i także otrzymał 10 punktów karnych.

Ponadto w piątek w nocy, policjanci w Wejherowie na ul I Brygady Pancernej Wojska Polskiego zatrzymali kierowcę citroena. Badanie wykonane alko-testem wykazało, że kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Również następnego dnia w sobotę po południu policjanci w Wejherowie na ul. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroea. Przeprowadzone badanie narko-testem wykazało, że kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków, dlatego też została od niego pobrana krew do analizy. W przypadku potwierdzenia przestępstwa, za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w Szemudzie w sobotę w nocy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Jak się okazało w trakcie sprawdzania uprawnień kierowcy, miał on cofnięte uprawnienia przez uprawniony organ od listopada 2021 roku. Podobnie zakończyła się kontrola drogowa dla kierowcy volkswagena, który został zatrzymany w niedzielę w Bojanie do kontroli drogowej. W tym przypadku kierowca miał sądowy zakaz kierowania obowiązujący od października 2021. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP Wejherowo

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%