Zamknij
REKLAMA

Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole drogowe na drodze krajowej nr 6.

18:19, 20.01.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Droga krajowa nr 6 łączy województwo pomorskie z przejściem granicznym w Kołbaskowie. W najbliższy piątek 21 stycznia, na pomorskim odcinku drogi należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby policyjnych patroli. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Pomorscy policjanci  przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Pomiar prędkości będzie dokonywany także w sposób kaskadowy. Zdarza się, że kierowca po minięciu patrolu przyspiesza, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Może się okazać, że na danym odcinku jest drugi patrol z miernikiem prędkości lub w pojeździe nieoznakowanym.

W działaniach wezmą udział także policjanci należący do „Zespołu SPEED”. Patrole poruszające się zazwyczaj pojazdami nieoznakowanymi, mogą przekraczać granice powiatów. Lepiej nie liczyć na znajomość nieoznakowanych pojazdów patrolujących. Może okazać się, że okolica Słupska jest patrolowana przez policjantów z Gdyni lub Wejherowa.

Źródło: KWP Gdańsk

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Reda pieleszewoReda pieleszewo

1 1

reda przed Muratem ograniczenie do 50 km/h jada strach pomyśleć ILE 11:25, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%