Zamknij
REKLAMA

Udowodniono winę graficiarzowi!

16:00, 13.05.2022 | Kl
Skomentuj Fot. sm.wejherowo.pl
REKLAMA

Dziewiętnastoletni mieszkaniec Wejherowa odpowie przed Sądem Rejonowym za zniszczenie trzech elewacji budynków. Graficiarz działał pod osłoną nocy w towarzystwie innych młodych ludzi.

O tym, że wandalizm może drogo kosztować, przekona się niebawem 19-letni mieszkaniec Wejherowa, któremu w toku prowadzonych czynności wyjaśniających, wejherowska straż miejska zarzuciła i udowodniła umieszczanie graffiti i napisów na elewacjach trzech budynków. W dniu 22 stycznia 2022 roku w godzinach nocnych sprawca dokonał zniszczenia m.in. nowej elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Wałowej. Teraz za ten wybryk odpowie przed wejherowskim sądem. Po jego skazaniu właściciele nieruchomości lub zarządcy budynków będę mogli dochodzić roszczeń odszkodowawczych za zniszczone mienie, a to są już potężne kwoty.

Na ślad wandala strażnicy wpadli po otrzymaniu zawiadomienia o zniszczeniu elewacji. Po przejrzeniu zapisu z monitoringu, wytypowali sprawcę tego czynu. Na nagraniu widać jak pod osłoną nocy mężczyzna, w towarzystwie innych młodych ludzi, umieścił graffiti na strukturze budynku. Widać też, jak w ręku trzyma pojemnik z farbą w sprayu. Sprawca charakterystyczne napisy umieścił także na dwóch innych nieruchomościach.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 63a Kodeksu Wykroczeń: "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów służących lub przeznaczonych do popełnienia wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy, oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego".

Obecnie straż miejska prowadzi czynności w sprawie ustalenia jemu podobnych wandali, którzy umieszczali graffiti w tunelach oraz innych miejscach przestrzeni publicznej na terenie Wejherowa.

Źródło: sm.wejherowo.pl

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

justusjustus

2 0

Zlicytować chwasta! 22:34, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%