Zamknij
REKLAMA

Budowa domu czy zakup gotowego od dewelopera?

10:13, 23.10.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na budowę nieruchomości. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest zakup gotowego domu od dewelopera. Jednak wiele osób nadal podchodzi do tego pomysłu sceptycznie. Powszechnie uważa się, że samodzielna budowa jest bardziej opłacalna niż zakup gotowego domu od dewelopera. Jednak czy faktycznie to drugie rozwiązanie jest gorsze? Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości!

Samodzielna budowa domu – zalety i wady

Samodzielna budowa domu wydaje się najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji mamy możliwość postawienia nieruchomości marzeń według projektu uwzględniającego nasze szczegółowe wymagania. W przypadku samodzielnej budowy mamy też większy wpływ na wybór lokalizacji. Dużo łatwiej jest znaleźć działkę na jeden dom niż na całe osiedle. Dlatego w tej sytuacji mamy większe od dewelopera pole do manewru. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną budowę domu, mamy też większy wpływ na wybór materiałów. Możemy od podstaw decydować, z czego będą wykonane konkretne elementy. Tak naprawdę w tej sytuacji całym sercem angażujemy się w budowę i na każdym etapie podejmujemy samodzielne decyzje.

Niestety rzeczywistość nie wygląda tak różowo, jak nam się wydaje. Samodzielna budowa domu wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami. W dodatku osoby niedoświadczone nie są w stanie przewidzieć wszystkim kosztów. Ostatecznie więc cały proces może się okazać dużo droższy niż początkowo zakładano. W wielu przypadkach dochodzi też zakup działki, która może być droższa niż sam dom. Wysokie nakłady finansowe to niejedyny problem. Samodzielna budowa nieruchomości wymaga poświęcenia czasu. Dlatego osoby zapracowane mogą sobie źle radzić z tym zadaniem.

Zakup gotowego domu od dewelopera – mocne i słabe strony

Wiele osób do pomysłu z zakupem gotowego domu od dewelopera nadal podchodzi sceptycznie. Zapominają, że takie rozwiązanie niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Deweloperzy materiały często kupują w niższej kwocie niż cena rynkowa. To znacząco obniża koszty budowy. Zajmują się również wszystkimi formalnościami związanymi z budową domu. To na ich barkach spoczywa uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Domy na sprzedaż w województwie pomorskim najczęściej oddawane są w stanie deweloperskim, więc nie musimy martwić się, że jakieś problemy pojawią się przy oddawaniu budynku do użytku. Dodatkowo, mamy możliwość dokupienia pakietu wykończeniowego, a wtedy wprowadzimy się do nieruchomości gotowej do zamieszkania.

Zakup gotowego domu ma też swoje wady. Niestety nie będzie to nieruchomość przygotowana według naszego indywidualnego projektu. W tym przypadku mamy też większe ograniczenia w przypadku lokalizacji. Jesteśmy też zdani na wizję dewelopera i nie bierzemy udziału w procesie budowy.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

FilmyFilmy

0 0

Świetna wiadomość dla koneserów kina, Film roku 25 lat niewinności .Sprawa Tomka Komendy można już zobaczyć Online wygodnie w domu. Cały film możecie zobaczyć na stronie:

➡️ http://filmycda.online/25latniewinnosci 00:19, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA