Zamknij
REKLAMA

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać?

11:21, 24.11.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Zaręczyny kiedyś i dziś łączy jedno – pierścionek zaręczynowy. Kobieta, nosząc go, niejako informuje innych mężczyzn, którzy mogliby zabiegać o jej względy, że jest już zajęta. Dawniej pierścienie przekazywano z pokolenia na pokolenie, obecnie panowie zazwyczaj wolą kupić nową biżuterię w salonie jubilerskim.

Początków zaręczyn możemy doszukiwać się już w czasach biblijnych. Niegdyś nie były one tak romantyczne i pełne miłości, szczęścia jak dziś. Wszystko dlatego, że były aranżowane i przyszli małżonkowie niewiele, a nawet nic nie mieli do powiedzenia. O tym, że dwoje ludzi złoży sobie przysięgę małżeńską, decydowali rodzice. Co ciekawe, było tak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a więc nasze babcie i dziadkowie często nie mogli sami podjąć decyzji o tym, że chcą razem iść przez życie. Co ciekawe, zaręczyny dawne i współczesne łączy jeden element. Jest nim pierścionek zaręczynowy. Niegdyś mężczyzna dawał przyszłej żonie pierścień z żelaza lub złota, później często był też on przekazywany z pokolenia na pokolenie. Obecnie pierścionek zaręczynowy kawaler kupuje u jubilera. Zakup ten powinien być jednak odpowiednio przemyślany.

Należy zastanowić się nad stylem ukochanej

Zaręczyny powinny być idealne pod każdym względem. Dlatego pierścionek zaręczynowy jest taki ważny. Panowie na szczęście z reguły bardzo poważnie podchodzą do jego zakupu.  I słusznie. W dobrych salonach jubilerskich znajdą mnóstwo różnych pierścionków wysokiej jakości, więc mogą dobrać coś, co z pewnością spodoba się ich ukochanej. Szczególnie że biżuteria ta ma jej towarzyszyć do końca życia.

Przyszły narzeczony powinien z pewnością zastanowić się nad tym, co lubi jego ukochana. Jeśli kobieta preferuje białe złoto czy srebro, to lepiej jest wybrać pierścionek zrobiony właśnie z takiego kruszcu. Poza tym pierścionek zaręczynowy w kolorze żółtego złota nie będzie się dobrze komponował ze srebrną biżuterią i odwrotnie.

Pierścionki z diamentem, a może innym kamieniem szlachetnym?

Najpopularniejsze są niewątpliwie złote pierścionki z diamentem. Diament, jako najtwardszy minerał, symbolizuje trwałość oraz niezniszczalność miłości dwojga ludzi. Poza tym pięknie się mieni i wygląda bardzo elegancko. Najczęściej osadzony jest w żółtym złocie, które cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Jeśli jednak kobieta preferuje białe złoto czy srebro, to lepiej jest wybrać pierścionek zrobiony właśnie z takiego kruszcu. Wówczas będzie pasował do jej pozostałej biżuterii.

Kobiety, które uwielbiają kolory i swoim strojem oraz dodatkami lubią się wyróżniać, z pewnością ucieszą się, gdy dostaną na zaręczyny pierścionek np. z czerwonym rubinem (symbolem miłości), zielonym lub niebieskim szmaragdem (symbolem spokoju, witalności i radości) czy innym wielobarwnym kamieniem szlachetnym.

Ważny jest rozmiar pierścionka

Aby zaręczyny były udane, ważny jest nie tylko wygląd pierścionka, ale i jego rozmiar. Nie ma co się oszukiwać – mało który mężczyzna wie, jaka biżuteria będzie pasowała na palec ukochanej. Można do jubilera zanieść pierścionek, który nosi ukochana, lub zmierzyć jej palec nitką. Ciężko to jednak zrobić w taki sposób, by kobieta się nie zorientowała. A zaręczyny najlepiej, gdy są niespodzianką! Dlatego warto poprosić o pomoc siostrę lub przyjaciółkę przyszłej dziewczyny, by zdobyły rozmiar palca wybranki.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA