Zamknij
REKLAMA

Czy budowania zespołu można się nauczyć na szkoleniu?

10:36, 02.08.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Zgrany zespół pracowników to podstawa sukcesu firmy – co do tego nie ma nawet najmniejszych wątpliwości. Jak go stworzyć? To rola dobrego menagera, który umiejętnie identyfikuje i wykorzystuje talenty i kompetencje poszczególnych osób. Czy można się tego nauczyć na szkoleniu z budowania zespołu? Sprawdzamy.

Co pomaga budować zespół?

Zastanawiasz się, co sprawia, że pracownicy w firmie są zgrani i „grają do jednej bramki”? Składa się na to wiele czynników – począwszy od umiejętnego zrekrutowania nowych członków zespołu, przez transparentną komunikację, aż po system motywacji i wynagradzania.

Jak zatem widzisz, nawet dobry menedżer musi przez długi czas uczyć się, jak najlepiej wykorzystać kompetencje i talenty pracowników oraz poradzić sobie z ich słabszymi stronami. Czy zatem szkolenia z budowania zespołu to efektywny sposób na wypracowanie odpowiednich mechanizmów? Z całą pewnością są one doskonałym wsparciem i inspiracją do dokonywania zmian – zwłaszcza jeśli są to zajęcia praktyczne, połączone np. z warsztatami czy grami symulacyjnymi.

Szkolenia z budowania zespołu – jakie zagadnienia są poruszane?

Szkolenia z budowania zespołu to, wbrew pozorom, bardzo rozbudowana kategoria zajęć poszerzających umiejętności. W ofercie firm można znaleźć zarówno szkolenia z budowania zespołu dla początkujących menadżerów, jak i zaawansowane programy, skupiające się na konkretnym aspekcie tego procesu.

Tematyka, którą porusza się podczas takich szkoleń, to m.in.:

  • zasady komunikacji w zespole – wzorce komunikacyjne, sieci i kanały komunikacyjne w zespole oraz sposoby usprawniania przepływu informacji,
  • umiejętność oceny kompetencji pracowników i właściwego wykorzystania ich potencjału,
  • rola lidera w budowaniu zespołu,
  • metody rozwiązywania konfliktów w zespole i zapobiegania ich powstawaniu,
  • ćwiczenia z zakresu team buildingu.

Warto wiedzieć, że szkolenia z budowania zespołu są organizowane w różnych postaciach – począwszy od webinarów dostępnych on-line, aż po kilkudniowe warsztaty stacjonarne, połączone np. z grami symulacyjnymi. Kursy on-line pozwalają dobrze zapoznać się z teorią, a te odbywające się na żywo to szansa przećwiczenia w praktyce skutecznych rozwiązań zwiększających integralność grupy.

Koszty szkoleń z budowania zespołu mogą być zróżnicowane – warto jednak pamiętać o tym, że czasami warto zainwestować więcej w zajęcia, które realnie pomogą wprowadzić korzystne zmiany w organizacji.

Gdzie szukać szkoleń?

Szukając ciekawych i sprawdzonych szkoleń możemy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, ale wybierając tą ścieżkę skazani będziemy na odwiedzanie dziesiątek stron internetowych firm szkoleniowych. Dlatego czasami warto skorzystać z bazy szkoleń, w której publikowane są szkolenia, kursy i seminaria organizowane przez wielu różnych organizatorów. Zebranie ofert w jednym miejscu sprawia, że znalezienie dobrego szkolenia zajmuje dużo mniej czasu, mamy możliwość porównania programów szkoleń, a także ich cen. Pozwala to wybrać kursy i szkolenia nie tylko atrakcyjne pod względem ceny, ale przede wszystkim dobrze dopasowane do naszych potrzeb.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%