Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji – akcesoria do samoobrony

10:39, 02.08.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Kobiety oraz mężczyźni, którzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z samoobrony, z pewnością czują się bezpieczniej i wiedzą, jak poradzić sobie z potencjalnym napastnikiem. Pozostałe osoby, aby swobodniej poruszać się po ulicach nocą lub po nieznanym terenie, mogą zainwestować w akcesoria do samoobrony, które, dostępne pod ręką, pomogą im przetwać sytuacje awaryjne w kontakcie z niebezpiecznymi nieznajomymi. Jakie narzedzia lub akcesoria do samoobrony warto zakupić?

Jak obronić się przed napaścią?

Obrona przed napaścią wcale nie musi być trudna. Skuteczna samoobrona to przede wszystkim znajomość technik, które mają pomóc Ci w szybkim obezwładnieniu sprawcy i ucieczce. Dzięki temu będziesz mógł oddalić się na bezpieczną odległość, by wezwać pomoc. Co jednak w sytuacji, gdy napastnik jest od nas wyższy i sprawniejszy fizycznie? Wówczas wdawanie się w walkę może nie być najlepszym rozwiązaniem. W sytuacji zagrażającej naszemu bezpieczeństwu najlpiej do obrony wykorzystać to, co mamy pod ręką.

Jednym ze sposobów jest użycie kluczyków do samochodu. Nie używaj paznokci, ponieważ istnieje większe ryzyko zranienia sobie rąk. Zamiast tego, jeśli czujesz się niepewnie podczas chodzenia w nocy, trzymaj klucze wystające z jednej strony pięści, aby uderzyć nimi z góry, jakbyś uderzał młotkiem. To pozwoli zranić potencjalnego sprawcę. Jeśli jednak ktoś zbliża się do Ciebie z przodu, kopnięcie w piszczel lub pachwinę to sposób na to, by zaskoczyć i sparaliżować napastnika, umożliwiając Ci tym samym ucieczkę.

Akcesoria i narzędzia do samoobrony

W starciu z napastnikiem ważne są także akcesoria do samoobrony. Nie mniej istotne mogą być także narzędzia do samoobrony. Spośród dostepnych akcesoriów i narzędzi do popularnych należą: gaz pieprzowy, pałka teleskopowa, paralizatory, a także broń na kule gumowe.

Najlepszym podręcznym akcesorium jest gaz pieprzowy, który można nosić ze sobą bez żadnego pozwolenia. Warto wiedzieć, że gaz jest gazowi nierówny. Istnieją różne rodzaje gazu pieprzowego, a do wyboru mamy mocne lub słabsze. W tej kwestii zawsze najlepiej jest się poradzić doświadczonego sprzedawcy. Jednak nawet najsłabszy gaz pieprzowy pozwoli unieszkodliwić napastnika.

Jeżeli jednak mając przy sobie gaz mimo wszystko nie będziesz czuć się bezpiecznie, zawsze możesz wykorzystać inne narzędzia do samoobrony. Wybór jest całkiem spory. W wielu sytuacjach awaryjnych przydatnym narzędziem będzie pałka teleskopowa. Za jej pomocą skutecznie rozbijesz szybę, a także utrzymasz agresora na bezpeczny dystans. Pałka jest składana, więc nie zajmuje wiele miejsca - zmieści się w praktycznie każdej kobiecej torebce.

Skutecznym w obronie własnej narzędziem jest także paralizator. Za jego pomocą możemy przy pomocy energii elektrycznej obezwładnić lub sparaliżować napastnika. Wiele modeli dostepnych na rynku wyposażonych jest w miotacz gazu piperzowego oraz latarkę. Bez zezwolenia zakupisz paralizator o wartości prądu w obwodzie do 10 miliamperów.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%