Zamknij

Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczne rozwiązanie dla osób uzależnionych

16:21, 28.03.2022 . Aktualizacja: 16:21, 28.03.2022
Skomentuj

Nadmierne spożywanie alkoholu może doprowadzić do powstania choroby alkoholowej. Uzależnienie od alkoholu dotyczy organizmu oraz umysłu człowieka i dosięga nie tylko jego samego, ale również jego najbliższe otoczenie. Kłamstwa, zaniedbywanie obowiązków, skrajne zmiany nastroju oraz niestabilność emocjonalna często doprowadzają do domowych kłótni, oraz do rozpadu rodzin. Dlatego tak ważne jest to, by osoba uzależniona od alkoholu zgłosiła się na kompleksowe leczenie uzależnienia, które przeprowadzone zostanie pod okiem specjalistów. Leczenie alkoholizmu na własną rękę nigdy nie przyniesie oczekiwanych skutków i nie pomoże do końca pozbyć się problemu. Choć terapia alkoholowa bywa długa i trudna, to nie ma niczego cenniejszego od własnego zdrowia, oraz od zdrowia własnej rodziny.

Jedną z metod wspierających wychodzenie z uzależnienia jest umieszczenie w ciele alkoholika wszywki alkoholowej Esperal Warszawa, która pomaga zachować trzeźwość przez długie miesiące.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg implantacji Esperalu?

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla wszystkich osób, które zauważyły u siebie problem alkoholowy i zaczynają szukać pomocy w pozbyciu się swojego problemu. Zabieg poleca się szczególnie na początkowych etapach leczenia alkoholizmu, w których niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia dalszych części leczenia jest zachowanie pełnej trzeźwości.

Należy pamiętać, że decyzja o zabiegu musi być w pełni świadoma oraz samodzielna, nie należy wpływać oraz zmuszać osoby uzależnionej do podjęcia decyzji o wszywce, gdyż takie działanie najczęściej powoduje szybki nawrót choroby po zakończeniu działania wszywki w ciele alkoholika.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim najważniejszą kwestią przed zabiegiem wszycia wszywki alkoholowej jest zachowanie abstynencji na co najmniej dobę przed umieszczeniem Esperalu w ciele, jednak im abstynencja dłuższa, tym lepiej. Koniecznym może okazać się odtruwanie alkoholowe przed zabiegiem wszycia wszywki, zwłaszcza jeśli pacjent wykazuje silne uzależnienie od alkoholu, a obecnie trwający ciąg alkoholowy jest długi i intensywny.

Wszycie wszywki alkoholowej poprzedza wywiad lekarski, który ma na calu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań oraz ocenę stopnia uzależnienia od alkoholu. Jeżeli przeciwwskazań nie ma, pacjent musi podpisać pełną zgodę na wykonanie zabiegu, gdyż nielegalnym jest umieszczenie w ciele kogokolwiek wszywki alkoholowej bez świadomej i pisemnej zgody.

Wszycie Esperalu - jak wygląda zabieg?

Wszywka alkoholowa Warszawa ma postać tabletek z lekiem, które umieszcza się głęboko pod skórą pacjenta. Sam zabieg jest mało inwazyjny, a przeprowadzony przez profesjonalnego lekarza chirurga, na przykład w naszym gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/, trwa około pół godziny i jest w pełni bezpieczny dla osoby uzależnionej.

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz podaje znieczulenie miejscowe, by pacjent nie odczuwał dyskomfortu oraz bólu. Następnie – gdy znieczulenie zacznie już działać – skóra na pośladku lub w okolicy łopatki zostaje głęboko nacięta. W miejscu nacięcia lekarz umieszcza tabletki z lekiem, podskórnie tuż przy mięśniu. Takie umiejscowienie wszywki powoduje brak dyskomfortu w wykonywaniu codziennych czynności, ale nie pozwala również na samodzielne wyjęcie przez pacjenta tabletek. Ostatnim etapem zabiegu jest założenie szwów na powstałą ranę oraz zaklejenie jej opatrunkiem.

Substancja czynna uwalnia się natychmiast po umieszczeniu tabletek pod skórą pacjenta przez 8-12 miesięcy. Pacjent po zakończonym zabiegu jeszcze tego samego dnia udaje się do domu.

Jakie skutki uboczne występują jeśli osoba zaszyta wypije alkohol?

W trakcie działania wszywki alkoholowej, obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu etylowego oraz wszystkich produktów na jego bazie. Jeżeli dojdzie do złamania zakazu, już po kilku lub kilkunastu minutach osoba uzależniona pożałuje swojej decyzji. W jej organizmie wystąpi szereg objawów, które przypominać mogą zatrucie toksynami alkoholowymi. Są to:

  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i bóle brzucha;
  • duszności i skoki ciśnienia;
  • kołatanie serca i ogólny niepokój;
  • zaczerwienienie twarzy i nadmierne pocenie się;
  • ogólny spadek kondycji fizycznej i psychicznej.

Takie objawy utrzymują się z podobnym nasileniem od 4 do nawet 10 godzin!

Jakie są przeciwwskazania do implantacji Esperalu?

W trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu, lekarz omawia z pacjentem szczegółowo jego stan zdrowia. Istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, a wśród nich można wymienić:

  • nietolerancję na Disulfiram oraz inne substancje znajdujące się w tabletkach;
  • u kobiet okres ciąży oraz laktacji;
  • choroby takie jak cukrzyca, padaczka;
  • niektóre zaburzenia psychiczne;
  • stawienie się w dzień zabiegu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin.

Czy implantacja Esperalu będzie rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje bardzo dużą skuteczność swojego działania. Warto jednak wiedzieć, że nie jest ona cudownym lekiem na chorobę alkoholową, a metodą wspomagającą jej leczenie. Samo zastosowanie wszywki nie wyleczy alkoholika z jego choroby, pozwoli jedynie na kilka miesięcy życia w trzeźwości.

Osoba uzależniona, które chce wyleczyć się z alkoholizmu, powinna udać się na kompleksowe leczenie, w którego skład wchodzi między innymi bardzo ważna psychoterapia. Alkoholizm to choroba ciała oraz umysłu, a więc wymaga wielu elementów, by móc pozbyć się jej ze swojego życia.

Powikłania po Esperalu

Jak wymieniono już wyżej, spożycie alkoholu etylowego w trakcie działania wszywki alkoholowej, wiąże się z wystąpieniem nieprzyjemnych skutków ubocznych, które przypominają zatrucie toksynami alkoholowymi. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, o której powinien wiedzieć każdy alkoholik decydujący się na wszycie wszywki Esperal. Wypicie dużej ilości alkoholu w trakcie działania Disulfiramu poza wywołaniem bólu głowy, brzucha czy kołatania serca oraz skoków ciśnienia, może mieć poważniejsze konsekwencje. Zbyt duża ilość alkoholu etylowego w połączeniu z wszywką najprawdopodobniej doprowadzi do trwałych uszkodzeń wątroby, nerek czy układu nerwowego. Może dojść do utraty przytomności oraz utraty wzroku, a w ekstremalnych przypadkach pacjent może stracić życie.

Czy Esperal jest bezpieczny?

Leczenie uzależnienia alkoholowego z pomocą wszywki alkoholowej jest w pełni bezpieczne pod dwoma warunkami – jeśli lekarz nie wykrył żadnych przeciwwskazań do jej umieszczenia w ciele oraz jeśli pacjent zachowuje pełną abstynencję. Trzeźwość jest warunkiem koniecznym do dobrego samopoczucia osoby uzależnionej w trakcie trwania terapii wszywką alkoholową.

Nasz gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/ to miejsce, w którym wiemy jak istotne jest wyjście z uzależnienia od alkoholu. Nasza kadra podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, otaczając go należytą troską oraz empatią. Każdy z pacjentów może liczyć na profesjonalne podejście oraz pełną dyskrecję.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%