Zamknij
REKLAMA

Nowe wytyczne dotyczące oceny i leczenia cukrzycy typu 2 u dzieci i nastolatków

09:45, 19.08.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Cukrzycę często niesłusznie rozpatruje się w kategorii choroby osób dorosłych - niestety dotyka ona coraz więcej dzieci i młodzieży. Jakie są najnowsze wskazania w diagnozowaniu i leczeniu tej choroby?

Cukrzyca u najmłodszych - mit czy prawda?

Ze względu na brak dostatecznej świadomości, cukrzyca typu II jest rzadko diagnozowana u młodszej grupy społeczeństwa. A australijscy naukowcy odkryli niedawno, że w przypadku dzieci i młodzieży powikłania związane z rozwojem cukrzycy w ich organizmie mogą być znacznie bardziej dotkliwe i mogą pojawiać się o wiele wcześniej niż w przypadku dorosłych!

Należy więc pamiętać, że organizm dziecka czy nawet nastolatka jest w procesie rozwoju, dlatego wczesne diagnozowanie cukrzycy typu II i odpowiednie leczenie jest kluczową kwestią powrotu do zdrowia.

Groźne konsekwencje późnej diagnozy

Insulinooporność i niedomaganie trzustki odpowiedzialnej za wytwarzanie insuliny może prowadzić do bardzo poważnych, a często również nieodwracalnych zmian na poziomie całego organizmu - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Właśnie dlatego wczesna diagnoza jest tak ważna!

W przypadku dzieci i nastolatków niestety pojawia się jeszcze problem niejednoznacznych objawów. W wielu przypadkach nie pojawiają się one wcale, a w organizmie dochodzi już do wielu komplikacji na tle cukrzycowym.

Wobec tego, naukowcy zaakcentowali znaczenie badań przesiewowych w kierunku cukrzycy u dzieci i młodzieży. Pozwalają one na możliwie jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia i opieki diabetologicznej.

Niezbędna pomoc w leczeniu cukrzycy typu II u dzieci i młodzieży

W przypadku dzieci i młodzieży ze zdiagnozowaną cukrzycą odpowiednia opieka pediatry i diabetologa jest szczególnie ważna. Rodzice mają możliwość uzyskania odpowiednich wytycznych dotyczących dalszego leczenia i postępowania od lekarza specjalisty.

Niezależnie od wieku, cukrzycę należy traktować niezwykle poważnie. Jak wiadomo, dla zdiagnozowanych diabetyków bardzo ważna jest m.in. obecność szybko przyswajalnej glukozy w domowej apteczce. Pomocne są również leki na cukrzycę, które często mają za zadanie utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Wiele z nich oparta jest na dobroczynnych właściwościach ziół.

Zapobieganie otyłości - profilaktyka cukrzycy typu II

Trudno nie zauważyć jak silny jest związek pomiędzy cukrzycą a otyłością. W wielu przypadkach otyłość ma niebagatelny wpływ na pojawienie się cukrzycy, dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka zdrowej diety. Ma to również szczególne znaczenie dla ludzi w dojrzałym wieku, kiedy to metabolizm zaczyna powoli spadać.

Odchudzanie po czterdziestce - 5 złotych zasad umożliwia wprowadzenie do swojego życia niezwykle przydatnych nawyków, które nie tylko służą profilaktyce, ale również przywracają witalność organizmu.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA