Zamknij

W jakim celu zagęszcza się włosy?

10:10, 25.05.2021 ?.W Aktualizacja: 10:10, 25.05.2021
Skomentuj

Zagęszczenie włosów to jeden z najważniejszych zabiegów pozwalających na poprawę ich wyglądu. Jak można osiągnąć taki efekt i dlaczego w ogóle warto się na to zdecydować? Daje to rozliczne korzyści, a sposoby na zwiększenie gęstości włosów są różne.

W jakim celu zagęszcza się włosy? 

Zagęszczenie włosów wykonuje się po to, by lepiej wyglądały. Nie da się ukryć, że gęstość włosów jest najważniejszym ich walorem. Rzadkie włosy mogą oczywiście być zdrowe i zadbane, ale nie wyglądają imponująco, w przypadku kobiet trudno jest zrobić z nich ładną fryzurę, a już najgorszym przypadkiem jest ten, w którym włosów jest na tyle mało, że widoczne są prześwity. Dotyczy to przede wszystkim osób łysiejących z różnych przyczyn - hormonalnych, zdrowotnych, na skutek stosowania niektórych leków czy permanentnego stresu. Niektóre osoby mają też rzadkie włosy z natury i prawie zawsze się tym martwią. Gęste włosy, mające imponującą objętość, mogą wyglądać świetnie i przyciągać spojrzenia nawet gdy nie są superzadbane, zresztą z takich włosów szybko można wyczarować prawdziwą ozdobę, wystarczy odrobina wysiłku - zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Przeczytaj o tym, jak szybko rosną włosy

Oczywiście osobom, które nigdy nie miały problemu rzadkich czy przerzedzonych włosów nieraz może się wydawać, że posiadanie takich pasm jest wygodniejsze niż włosów gęstych, grubych i przez to trudnych do okiełznania. Jednak ci, którzy doświadczyli silnego wypadania włosów, łysienia czy mają rzadkie włosy z natury, doskonale wiedzą, że problem ten ma ogromny wpływ na sposób postrzegania własnej osoby, poczucie pewności siebie, a więc nawet na kontakty międzyludzkie. Wystarczy wyobrazić sobie całkiem młodego mężczyznę, który zaczął przedwcześnie łysieć i przez to wygląda znacznie starzej oraz dużo mniej atrakcyjnie czy kobietę, która pyszniła się pięknymi włosami, a z wolna na jej głowie pojawiają się prześwity. Co takie osoby mogą zrobić? Na szczęście mają wiele możliwości do dyspozycji.

Jak można zagęścić włosy? 

Wybór sposobu zagęszczania włosów uzależniony jest od wielu czynników. Kobiety mające pasma z natury nie dość gęste względem potrzeb czy też przerzedzone, na przykład na skutek niewłaściwej pielęgnacji, często decydują się na zagęszczanie za pomocą doczepek. W tym zakresie także jest wiele możliwości, mogą to być włosy clip in, dopinane za pomocą spinek przez samą użytkowniczkę, ilekroć tego zechce, jak i mocowane na dłuższy czas, na przykład za pomocą tulejek. Jednak takie zabiegi nie należą do tanich. Trzeba też pamiętać, że niektóre metody mogą obciążać naturalne pasma, w efekcie czego staną się jeszcze słabsze i rzadsze, nie jest to więc dobre rozwiązanie w przypadku na przykład łysienia. Wpierw trzeba zahamować ten problem, a dopiero potem myśleć o zagęszczeniu fryzury.

Inne rozwiązanie, jakie wchodzi w grę i na które decyduje się wiele osób, to naturalne zagęszczanie, czyli sposoby odzyskiwania utraconych włosów. Takie działania dadzą jednak skutek tylko w przypadku, gdy doszło do przerzedzenia się czupryny na skutek wypadania włosów. Osoby mające rzadkie włosy z natury nie mogą liczyć, że nagle im ich przybędzie.

Naturalne zagęszczanie włosów 

By zagęścić swoje włosy, trzeba najpierw zahamować ich wypadanie, a następnie spowodować odrost utraconych włosów, co często można osiągnąć w ramach tych samych czynności, a także stosowania tych samych produktów, jednak nie zawsze. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest oddziaływanie na skórę głowy, czyli stosowanie wcierek. Zawarte w nich składniki docierają dzięki temu do cebulek i mieszków włosowych, a więc tam, gdzie "produkowane" są włosy, ale znaczenie ma też masaż wykonywany przy okazji nakładania preparatu. Pobudza on krążenie krwi w skórze głowy, sprzyjając natlenieniu i odżywieniu cebulek i mieszków.

Przy systematycznych działaniach na skórze głowy szybko powinien pojawić się charakterystyczny meszek, jednak jasne jest, że zagęszczenie czupryny będzie widoczne dopiero wtedy, gdy młode włosy osiągną odpowiednią długość. Na to zaś trzeba poczekać, biorąc pod uwagę fakt, ile rosną włosy - zwykle 1 cm na miesiąc.

W czasie odzyskiwania gęstości włosów trzeba też o nie dbać, by nie doszło do ich ponownego wypadania, a także kruszenia się, co również powoduje ich przerzedzanie. Pomoże w tym laminowanie włosów, chroniące pasma, a także inne zabiegi odżywcze.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%