Zamknij
REKLAMA

Soczewki miesięczne – poznaj wygodę tego rozwiązania

10:37, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Soczewki miesięczne to świetna i praktyczna alternatywa dla okularów korekcyjnych. Niech jednak nie zmyli Cię ich nazwa – nie oznacza ona, że soczewki miesięczne nosisz non-stop przez 31 dni bez zdejmowania. Wymagają one codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie są one skomplikowane – a jak konkretnie wyglądają i czym różnią się poszczególne propozycje soczewek miesięcznych od siebie? Przeczytaj i dowiedz się tego!

Jak pielęgnować soczewki miesięczne?

Jeśli decydujesz się na soczewki miesięczne, masz wybór wielu propozycji od różnych producentów. Różnice pomiędzy nimi dotyczą zastosowanych w soczewkach technologii, jednak wszystkie łączy konieczność przeprowadzenia codziennej pielęgnacji. Niezbędny jest do niej specjalny płyn czyszczący oraz pojemnik. Płyn wlewa się do pojemnika, a następnie umieszcza w nim soczewkę przed pójściem spać. Gdy zaczyna się nowy dzień, soczewkę wyjmujesz z pojemnika – jest ona zdezynfekowana, nawilżona oraz odświeżona - i zakładasz na gałkę oczną.

Dzięki tym „kąpielom” można używać jednej soczewki przez 30-31 dni. Po tym czasie należy jednak ją wyrzucić, zmieniając na nową. Zabieg pielęgnacyjny nie jest skomplikowany – polega na zdjęciu soczewki z oka, przepłukaniu jej płynem i umieszczeniu w pojemniku. To czynności zajmujące kilkanaście sekund. Ale musisz pamiętać, że jeśli udajesz się w podróż, koniecznie trzeba zabrać ze sobą pojemnik i płyn. W Trendy Opticians możesz nabyć specjalne zestawy podróżne, na które składają się pojemniczki na soczewki i płyny pielęgnacyjne. To dobre rozwiązanie, jeśli często podróżujesz.

Czym różnią się soczewki miesięczne pomiędzy sobą?

Określenie „soczewki miesięczne” nie dotyczy tylko jednego produktu. Wszystkie firmy produkujące soczewki mają swoje autorskie rozwiązania, wprowadzone w celu zwiększenia komfortu użytkowania soczewek. Dlatego choć zazwyczaj materiałem wykonania jest specjalne połączenie silikonu z hydrożelem, każda propozycja ma nieco inne cechy.

Dobry przykład mogą stanowić soczewki sferyczne iWare Oxygen. Zastosowana w nich technologia Aquaform zapewnia niezakłócony dopływ tlenu do gałki ocznej oraz sprawia, że soczewka jest równomiernie mokra na całej powierzchni. Inna propozycja, soczewki miesięczne Air Optix, korzystają z kolei z technologii SmartShield, mając gwarantować komfort noszenia przez cały okres użytkowania, a więc 30 dni. Jest to możliwe dzięki niezwykle cienkiej warstwie ochronne wokół soczewki. Jej działanie minimalizuje liczbę atomów krzemu eksponowanych na jej powierzchni.

Te i inne soczewki miesięczne znajdziesz w atrakcyjnych cenach w sklepie Trendy Opticians. Zobacz i zamów już dzisiaj!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%