Zamknij
REKLAMA

Sprytne triki na plażowanie

12.30, 01.08.2022 M. F.
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Planując wypoczynek na plaży trzeba przygotować się na pewne niewygody, jakie mogą spotkać nas na miejscu. Czy to piasek wszechobecny w naszych rzeczach, brak miejsca do schowania telefonu lub kluczy albo urwane paski od japonek.

Z tymi problemami można sobie oczywiście poradzić, za pomocą codziennych rzeczy, które mamy pod ręką. Zamiast standardowego koca czy ręcznika, lepiej wziąć ze sobą prześcieradło z gumką. Będąc na miejscu wystarczy je rozłożyć na piasku a w rogach poustawiać cięższe przedmioty jak torebki, plecaki lub lodówkę turystyczną. W ten sposób nie naniesiemy dużej ilości piasku do miejsca gdzie będziemy siedzieć.

Spacerując po miękkim piasku może się zdarzyć, że nasz japonek ucierpi jeśli zakopie się w nim za bardzo, przez co jeden z pasków może wyskoczyć z podeszwy i ją naderwać. W takim wypadku poratuje nas zawleczka z puszki po napoju. Oderwany pasek wkładamy do otworu skąd wypadł a na jego koniec zakładamy zawleczkę, jeśli otwór nie jest większy od niej to na pewno poradzi sobie z utrzymaniem japonka na stopie. Dodatkowa rada: aby uniknąć poparzenia stóp od butów pozostawionych na słońcu, lepiej odwrócić je podeszwami do góry, jeśli nie mamy skrawka cienia by tam je pozostawić.

Pobyt na plaży nie może obyć się bez kąpieli w morzu czy chociażby zamoczenia stóp. Chcąc jednak to zrobić musimy zostawić swoje wszystkie rzeczy na brzegu, w tym telefon czy klucze do hotelowego pokoju. Jeśli nie ma z nami rodziny lub znajomych, którzy by mogli pilnować cennych przedmiotów możemy poradzić sobie za pomocą pustej butelki po kremie z filtrem słonecznym lub pustego opakowania po mokrych chusteczkach higienicznych, ale ten trik sprawdzi się jeśli przygotujemy go przed wyjściem na plaże. Wystarczy wziąć odpowiednio dużą butelkę po kremie, naciąć otwór przy korku i włożyć przez niego rzeczy a następnie zakręcić. W przypadku opakowania po chusteczkach wystarczy wyciąć zbędną część opakowania, która znajduje się wewnątrz zatrzaskowego zamknięcia.

fot. pixabay.com

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%