Zamknij
REKLAMA

Nowe przystanki PKM w Gdyni

08:00, 08.12.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
PKM

W niedzielę 10 grudnia Pomorska Kolej Metropolitalna oddaje do użytku dwa dodatkowe przystanki na linii 201 – Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. To długo wyczekiwane inwestycje, które mają pozytywnie wpłynąć na komunikację swoich dzielnic.

Przystanek na Karwinach pozwala mieszkańcom południowych regionów miasta na łatwy i szybki dojazd do centrum Gdyni oraz wielu dzielnic Gdańska i kaszubskich miejscowości. Za przystankiem Gdynia Stadion stoi idea uruchomienia kolejnego ułatwienia komunikacyjnego dla pracowników parków biurowych zlokalizowanych przy ul. Łużyckiej.

Przedstawiciele biznesowego centrum Gdyni zwracają jednak uwagę, że obecny rozkład jazdy linii 201 nie wpisuje się w założenia projektu. Zastrzeżenia dotyczą zbyt dużych przerw w kursowaniu pociągów w godzinach newralgicznych dla pracowników biurowych, a także za małej liczby dostępnych połączeń.

-Na razie możemy cieszyć się jedynie z nowej infrastruktury kolejowej, która nie do końca spełnia swój podstawowy cel, bo póki co nie idzie za nią rozsądnie ułożony rozkład jazdy. To jednak inwestycja przewidziana na lata i z pewnością jest czas i są możliwości, żeby nieco nieudany start inwestycji skorygować. Zwłaszcza że potrzeby pracodawców i ich pracowników są znane. Liczymy na to, że uruchomienie nowych przystanków to punkt wyjścia do rozmowy na temat efektywnego ich wykorzystania w niedalekiej przyszłości – mówi Halina Gniadecka z Allcon Investment.


Przystanek PKM Gdynia Stadion to ważna inwestycja dla firm, działających w biurowcach przy Łużyckiej, w których pracuje blisko 4 tys. osób. Jest to, obok przystanków SKM, ZTM, Drogi Różowej i szybkiego połączenia z obwodnicą, kolejny punkt komunikacji, mający za zadanie usprawnić pracownikom codzienny dojazd do pracy. Idea PKM w tej lokalizacji miała poza tym otwierać pracodawców na prowadzenie rekrutacji w nowych rejonach np. Kartuz i Kościerzyny. Ponadto zlokalizowane w biznesowym centrum Gdyni parki biurowe, zyskały dzięki nowemu przystankowi bezpośrednie połączenie z portem lotniczym im. Lecha Wałęsy. A jest to szczególnie istotne dla oddziałów zagranicznych firm działających w Gdyni.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

kibickibic

1 0

ta makieta to bubel, nic z niej nie wynika, znam to miejsce!!!!! lepiej nic nie wstawiac!!! 07:42, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone