Zamknij
REKLAMA

Jak ubrać się do pracy?

09.03, 02.08.2022 materiał partnera

Ubrania są wizytówką człowieka. Jeżeli widzimy osobę ubraną w nieschludne i niezgodne z okazją ubranie, to często wyrabiamy sobie negatywne zdanie na temat takiej osoby. Dlatego warto zainteresować się tematem dress code’u w pracy i sprawdzić, jak ubierać się w zależności od zajmowanego stanowiska i miejsca!

Co to jest dress code?

Zapewne kiedyś przydarzyła Ci się sytuacja, gdy podczas przeglądania oferty pracy natrafiłeś na punkt „brak dress code’u”. Aby pozwolić swoim pracownikom na swobodę, coraz więcej firm odchodzi od surowo określonego dress code’u, jednak w większości firm jest on nadal bardzo ważny. Czym jest dress code? Jak sama nazwa wskazuje, element ten jest związany z ubiorem pracownika i z pracowniczym savoir-vivre. Zazwyczaj mówiąc o dress codzie, mamy na myśli określony sposób ubierania się. Oczywiście dopełnieniem danego ubioru będzie również schludny wygląd — zadbane paznokcie, ułożone włosy czy lekki makijaż. Takim sposobem całość będzie się ładnie prezentowała.

Jakie są rodzaje dress code’u?

Istnieje kilka rodzajów dress code’u. W zależności od miejsca pracy można wyróżnić:

  • Casual dress code — jest to tzw. ubiór nieformalny, lekki. Możesz ubierać jeansy, zwykłe bluzki czy spódnice. Pracodawcy dzięki casual dress code pozwalają swoim pracownikom na swobodę w kwestii ubioru,
  • Smart casual dress code — jest to strój znajdujący się na pograniczu formalnego i nieformalnego ubioru. Aby dopasować się do tego rodzaju dress code, możesz postawić na koszulę, żakiet i dżinsy, a panowie mogą ubrać elegancką marynarkę,
  • Business dress code — jest to styl biznesowy, najczęściej wymagany przy pracy w bankach, instytucjach, urzędach itp. Wybierając strój, postaw na formalny i profesjonalny wygląd. Dobrym wyborem będzie wybranie ubrań w stonowanych kolorach — czerni, bieli czy szarości.

Jak ubrać się do pracy?

Aby móc wybrać ubiór do pracy, musisz najpierw określić miejsce, w którym będziesz pracować. Osoby pracujące w różnego rodzaju instytucjach państwowych, bankach itp. muszą postawić na elegancki strój. Natomiast jeżeli pracujesz jako nauczyciel, możesz ubrać się bardziej swobodnie, lecz nadal elegancko. Jeżeli nie lubisz ubierać się w eleganckie ubrania, swobodny strój będzie akceptowany w przeróżnych agencjach kreatywnych związanych np. z social mediami. Miejsca te są idealne dla ludzi o dużej wyobraźni i kreatywności, a dzięki ubiorowi możesz ją jeszcze bardziej podkreślić.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%